Wymiana dekodera w C+

mirecore

New member
standardowy dekoder C+ to raczej Philips a nie Pioneer

ja właśnie wymieniłem ten stand. na Philipsa HD (bez PVR) koszt to 6zł miesięcznie za dwa kanały HD (CANAL+HD i SPORT HD) + 5zł więcej miesięcznie za wynajem dekodera HD = 11zł miesięcznie więcej - ale uważam że warto. Obraz na wszystkich kanał się poprawił przez HDMI, no i nie zrywa obrazu jak pada deszcz i śnieg. (mam bardzo słaby sygnał - drzewa + budynki blisko)

Jeśli chodzi o ten dekoder HUMAX - to od znajomego w punkcie CYFRY+ dowiedziałem się że jakość obrazu się nie różni się od PHILIPSA HD którego wymieniają na umowę - więc można sobie to darować i zrób tak jak napisane poniżej:

musisz najpierw zgłosić telefonicznie włączenie kanałów HD - masz do wyboru: jeden kanał HD National G. za 6zł albo dwa kanały (Canal+HD, SportHD) też za 6zł - albo wszystkie łącznie za 12zł miesięcznie. Ale podstawą do wymiany starego dekodera na nowy jest posiadanie przynajmniej jednego kanału HD.

Jak już włączysz sobie kanał HD i ustalisz jaki dekoder (z PVR czy bez PVR) - pakujesz stary dekoder do pudełka łącznie z pilotem, kablem sieciowym i kablem Euro (SCART) - nie zapomnij tego kabla bo będziesz musiał po niego pojechać, albo kupić na miejscu.
Weź ze sobą dwa dokumenty, numer abonenta i znajdź na stronie CYFRY+ punkt wymiany oznaczony HD.

Dostaniesz nowy dekoder Philipsa i od razu kup nową antenę (80) HD (100zł) - ja jako największa znana mi sknera chciałem zaoszczędzić i pojechać na starej antenie - ale niestety kanały HD nie odbierały wcale albo tylko przez chwilkę i zrywało. Po wymianie anteny ŻYLETA

Cenna uwaga!!!
Dekoder nalezy ustawić na 720p - to jest własciwy sygnał dla CYFRY+HD
- nie właczaj 1080i - będą pojawiały się poziome pasy w cieniach itp.
 
Ostatnia edycja:

hooc

New member
Cyfra w HD

mirecore napisał:
[...]
Dekoder nalezy ustawić na 720p - to jest własciwy sygnał dla CYFRY+HD
- nie właczaj 1080i - będą pojawiały się poziome pasy w cieniach itp.

Ciekawe..., sprawdzłem oba ustawienia i mam ustawione 1080, nie mam poziomych pasów w cieniach, a rozdzieczość jednak większa... talerz mam standard i sygnał powyżej 4...tuner Philips PVR-HD DSR 7201/91.
 
Do góry