Wymiana dekodera C+: Philips, Pioneer czy MediaSat?

xhiavy

New member
Witam,

Moja mama od lat jest abonentem C+, używa wieloletniego dekodera Philipsa, który ostatnio b. czesto się zawiesza, więc chce go wymienić na nowy (bezpłatnie) a nastepnie go wykupić. Pytanie który wybrać: Philips, Pioneer czy MediaSat. Czy są między nimi jakieś rożnice jeśli chodzi o wygodę użytkowania (to raczej główne kryterium biorąc pod uwagę użytkownika) lub inne istotne rożnice?
Dodatkowo obiło mi sięo uszy, ze dekoder nie powinienen mieć softu Thompsona, bo jest problematyczny. To prawda?

Pozd!
Mario.
 

crasher

New member
Zalezy jakiego dostaniesz Philips'a, jesli starego 3010 to nie warto bo to antyk. Pioneer i Mediasat to to samo, sa rozne modele 1430,1530,1630,1730. 15 i 16 sa najszybsze, zamiast placic tyle za dzierzawe i pozniej za wykup moze lepiej odrazu kupic dekoder na wlasnosc np na allegro?
 

ernane

New member
pioneer 1430 lub 1530 napewno nie 1330 ani nie 1730, 1630 to ostatecznie
im pozniejszy model tym ciecie po kosztach.

1530 bym wg mnie najlepszym modelem. Ale watpie czy bedzie choc kto wie :)
od obecnych philipsow kazdy bedzie lepszy i tak naprawde wybor dekodera jest napisany pod osobe ktora nie tylko wlacza i wylacza dekoder i pstryka po kanalach.
wiec jak dla mamy to jakikolwiem pionier, unikaj thomsonow

te philipsy szczegolnie 3010 to sa naprawde zabytki, slaba glowica=slabsza jakosc
 
Do góry