Wymagający użytkownik poszukuje odpowiedniej kamery video

yomas

New member
Witam,

Mając świadomość tego, że tego typu pytań jak moje pojawia się w sieci wiele, postanawiam rozpocząć kolejny, głównie dlatego, że te na które natrafialem dotychczas w sieci nie były wystarczająco pomocne.


Od kilku lat dysponuję kamerą Sony Digital8 ;-) Czas na zmianę sprzętu. W przypadku najnowszych kamer przyznam, że wypadłem troszkę z obiegu. Poniżej postaram się wypunktować kilka istotnych informacji, dzięki którym wybadacie moje "video potrzeby" ;-)

- nową kamerę chcę zabrać w 3 tygodniową podróż po Europie i po dość zaawansowanej obróbce w Sony Vegas Studio, stowrzyć poł profesjonalny reportaż z całej podrózy itd. Zależy mi zatem na głębi kolorów przy filmowanych krajobrazach.

- Odpadają kamery, które np przy filmowaniu w średniej wielkości pokoju, przy jednej żarówce dawać będą "pocięty" czy też poszarpany/przeskakujący obraz. Stawiam zatem na kamerę która przy średnim sztucznym oświetleniu mimo wszystko dawać będzie płynny obraz.

- Kamera głównie do nagrywania podróży, ale także sporadycznych imprez np. plenerowych (srednie doświetlenie). plusem byłaby wbudowana lampka, o wizjerze nie mówiąc który byłby bardzo przydatny (chodź o nim chyba mogę pomarzyć).

- Z racji miejsc w jakich przebywam mile widzane byłyby małe gabaryty kamery, chodź nie jest aż tak istotne.

- Sugerowane marki: Sony, Panasonic

- Zdecydowanie stawiam na Full HD. Niestety "jeszcze" nie mam TV HD, ale dysponuje odpowiednim komputerem do zabawy nad chociazby obrobka tego typu plików. Stawiam zreszta na wzglednie przyszlosciowe rozwiazania. Zapis na karty pamięci lub na dysk (sądze że jest to dość wygodne)

- cena 3.200 - 3.500 tys max

_____________________

Macie jakieś pomysły? Z góry wam dziekuję za pomoc. Być może chociaż jesteście w stanie zaproponować chociaż jakiegoś producenta, jakąś konkretną serię kamer, albo parametry na ktore glównie musze zwrócić uwagę.

Serdeczne podziekowania
 
Ostatnia edycja:

pawcho

New member
za tą cenę to kupisz ledwo dobra amatorską kamerę,Dodaj min. ze 2-3tys i wtedy możesz mówić o "wymagającej" kamerze do zastosowań turystycznych.
 

yomas

New member
super, jakże cenne spostrzeżenie. Ta uwaga rozwiewa moje wszelkie wątpliwości...

A tak na poważnie. Zdaje sobie z tego sprawę, wiec tego typu komentarze uwazam poniekad za zbyteczne. Można kupić kamerę za 1.000 zł, można także kupić za 12.000 zł.

Opisując swoje potrzeby/wymagania i przeznaczając na ten cel maksimum 3.500 tys. zł chcialbym dokonać optymalnego wyboru sprzętu dla swoich potrzeb, żeby czasem nie załować, że "mogłem dołozyć 500 zł", albo wręcz przeciwnie "przepłaciłem 800 zł, a dzialanie to samo". Logiki więcej logiki i myślenia...
 

yomas

New member
Czytając "to i owo" także na waszym forum, nieco ukierunkowalem się w swoim wyborze. Porzuciłem finanie opcję kamer HDV. Zainteresowałem się wstępnie produktami załączonymi poniżej, jeśli ktoś byłby w stanie ustosunkować się no moich propozycji, albo "rzucił" jakąś ciekawą opinią lub spostrzeżeniem, naturalnie byłbym strasznie wdzięczny.

Canon Legria HF S10 - ceneo.pl/2310496s

Sony HDR-CX520VE - ceneo.pl/2982802s

Panasonic HDC-HS200 - ceneo.pl/2261338s
 
Do góry