Wyłączanie TV OLED z gniazdka.

feromann

Member
Mój OLED trafia na działkę, gdzie na wyjazd wyłączane są korki.
Czy jak po wyłączeniu TV OLED z pilota, odczekam godzinę i wyłączę zasilanie,to będzie wszystko O.K i prawidłowo przebiegnie
automatyczna kompensacja?
Czy przez wyłączanie TV OLED z gniazdka ,można utracić gwarancję?
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Spokojnie, nie utracisz gwarancji. A jak odczekasz tą godzinę, to też ok. Krótki cykl odświeżania robi się co 4h oglądania i trwa max kilkanaście minut.
Nie wyłączanie na co dzień oleda z gniazdka ma służyć temu, żeby się właśnie wykonywały krótkie cykle kiedy trzeba.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powinno być ok.
Jak dużo oglądasz na działce ?
Czy zaraz po dłuższym oglądaniu wyłączasz korki ?
A jaki to model ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ostatnie pytanie - do której godziny max oglądasz ?
BO on codziennie robi wewnętrzny refresh między 2 a 3 w nocy.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Może to zabrzmi dziwnie zwłaszcza teraz gdy jest problem z energią elektryczną ale włączanie i wyłączanie sprzętu RTV skraca jego żywotność ,najlepiej gdy sprzęt jest pod prądem tzn w stanie czuwania .Nawet spotkałem się z tym w przypadku gramofonów np Rega sugeruje żeby płyty zmieniać w locie tzn przy kręcącym się talerzu aby ograniczyć ilość cykli włączeń /wyłączeń silnika co ma wpływ na jego żywotność .Ile w tym prawdy to nie wiem ale chyba wiedzą co mówią
Dla przykładu swojego telewizora nie wyłączam jest cały czas w stanie czuwania ,chyba że opuszczam dom na dłużej to wiadomo wtedy wyłączam wszystko łącznie z anteną ale to ze względów bezpieczeństwa np wyładowania / burze .Dawniej z telewizorem kineskopowym Samsung robiłem tak samo ,pamiętam kupiłem go w 2003r i do dzisiaj jest dobry
 

feromann

Member
max oglądam tv do godziny 22.
Na działce jest drewniany domek i muszę wyłączać korki przed wyjazdem ,ze względu bezpieczeństwa.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Czy drewniany domek na działce potrzebuje aż takiej oprawy ? Może lepiej postarać się o zwykły telewizor kineskopowy .Nie wiem jak to wygląda u Ciebie i czy ten oled jest tam cały sezon ale przy takim telewizorze dobrze jakby była mniej więcej stała temperatura i wilgotność ,bardziej bym się obawiał że woda może się zacząć skraplać
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie możesz korzystać do woli w takim układzie nie powinno nic zagrażać w prawidłowej eksploatacji.
 

feromann

Member
Kiki-ale jak to jest--automatyczna kompensacja startuje po 4 godz. pracy,po wyłączeniu tv z pilota i trwa ok. 10 min czy "codziennie robi wewnętrzny refresh między 2 a 3 w nocy"?,bo jest problem,że tv byłby wyłączony z gnizdka między 2 a 3 w nocy.
Dlaczego upieram się przy LG 42C21,bo to świetny TV,z małych telewizorów nie ma nic lepszego i bije konkurencje na głowę.
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Opcja nr 1 - po wyłączeniu tv, jak skumulują się 4h oglądania. Znalezione w necie:

Według LG:

Za każdym razem, gdy oglądasz telewizję przez ponad cztery godziny, funkcja „Pixel Refresher” zostanie automatycznie aktywowana na kilka minut po wyłączeniu telewizora. (Uwaga: „Pixel Refresher” nie będzie
aktywowany, jeśli przewód zasilający telewizora nie jest podłączony lub główne zasilanie jest wyłączone.)

Powinno to zająć do 10 minut.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Co to za telewizor ,że trzeba robić takie ceregiele z pilotem z korkami do tego jakoś mierzyć czas żeby oglądać tyle godzin albo tyle
 
Do góry