wyjście wideo 50p/60p jak ustawić

pintr

New member
Mam pytanie ,czy w konsoli PS3 da się ustawić wyjście wideo na format 1920x1080 ,50p, bo u mnie jest 1920x1080,60p , i sprawia mi to problemy przy wyświetlaniu gier ( tak myślę ze to to ) chodzi o to że na starym tv miałem wszystko ok a na nowym ( samsung f 8000 ) obraz mi mocno skacze i rozmywa się ,przez co staje się nieostry i nieczytelny.
 

pintr

New member
mam pytanie ,w szczególności do użytkownika Tdx .Mam problem ze swoim tv Samsung f8000 .Chodzi mi o obraz który szarpie przy grach z ps3 oraz rozmazuje litery końcowe na niektórych kanałach tv cyfrowej.Nie wiem czy mój tv jest wadliwy ,czy ten typ tak po prostu ma.Zamieszczam dwa filmy które nagrałem ,może będzie łatwiej znaleźć odpowiedź na moje pytanie: https://www.youtube.com/watch?v=o5wpaaUxud4
https://www.youtube.com/watch?v=Ln1ymG2XOT0
 

tdx

New member
Bez reklam
TV spokojnie powinien sobie radzić z @60. Może spróbuj od zmiany trybu (zmiana nazwy źródła na pc dvi lub gra)
Popatrz też na motion plus jak masz ustawiony a na naziemnej czy czysty obraz cyfrowy i Redukcja zakłóceń MPEG masz na off
 

pintr

New member
Witam,dzięki za odzew.Wszystko już włączałem i wyłączałem ,kupiłem nowy przewód HDMI ,podłączyłem konsole bezpośrednio do tv ( wcześniej szła przez procesor marantza) i ciągle jest tak samo ,czy włącze motion plus ( na jakikolwiek tryb) czy go wyłącze ( jeśli jest na off to obraz cały czas jest skokowy) jeśli jest włączony to chwila jest ok ,później szarpie i znowu jest ok, i tak w kółko.Zmieniałem nazwe wejścia tv na wszystkie możliwe ,również nic to nie daje. Włączałem i wyłączałem wszystkie polepszacze i tu również nie widać poprawy.
Co do telewizji ,to muszę poczekać i nie zapomnieć obejrzeć tych programów co do których mam pewność że mi rozmywa litery końcowe.Odnośnie wyłączenia redukcji zakłóceń MPEG to jest na off ,ale już czysty obraz cyfrowy musze mieć na niski ,gdyż na wyłączonym ,na kilku kanałach zauważyłem dziwne zachowanie telewizora np. na wiadomosciach ze studia kilka razy jak ktoś miał marynarkę lub ubiór w czarno białe małe wzorki to obraz strasznie migotał na tych elementach i bardzo to przeszkadzało w oglądaniu,ustepuje to po włączeniu w/w funkcji . Może muszę zadzwonić po serwis , może mam uszkodzony TV ?
 

tdx

New member
Bez reklam
Ciężko wyrokować co jest nie tak a tutaj niczego nie zmieniałeś?
Menu ekranowe > System > Ogólne > Stabilizacja
 

tdx

New member
Bez reklam
czyli jak na konsoli ustawisz 1080p@50Hz to jest ok a jak 60Hz to zaczynają się skoki?

Co do gier tak samo jest na tych co idą w 720p jak i 1080p?
 

pintr

New member
No właśnie nie potrafię na konsoli ustawić 1080p 50hz ,szukałem we wszystkich ustawieniach i nie znalazłem takiej opcji, więc jest z automatu wypuszczany sygnał 720 p 60 hz. i dlatego zadałem pytanie czy jest możliwość zmiany tego ustawienia w ps3.Na innym forum odpowiedziano mi że nie ma możliwości ustawienia 50 hz i że gry w większości będą się wyświetlały 720 p 60hz, jedyne co mogę przestawić w konsoli dotyczy ustawienia wyświetlania filmów ,czy ma być automat ,lub 24 klatki lub wyłączone ( czy jakoś tak bo teraz nie pamiętam jak się to dokłądnie nazywa. A dlatego zadałem takie pytanie bo na dekoderze sat. mam możliwość włączenia i 50 hz i 60 hz i własnie w trybie 60 hz obraz zaczyna dziwnie się zachowywać .Co do gier w innych rozdzielczościach to nie odpowiem bo rzadko gram i nawet nie wiem czy mam jakąś grę w rozdzielczości 1080 p
 

tdx

New member
Bez reklam
Najlepiej podpiąc PC/laptopa i wysterować 60/50p i porównać jak jest na jakimś benchmarku lub grze... Normalnie 60p z PS3 na każdym TV śmiga płynnie jeśli u Ciebie tak nie jest to reset TV reset konsoli wymiana kabla.
Jak nadal to można myśleć o serwisie.
 
Do góry