Wygląda, ze Marantz 5005 + co?

pirx001

New member
Chcę zmienić amplituner na nowszy a przy okazji też i kolumny.

Aktualnie, pracuje u mnie amp sony z serii QS i głośniki pascal z subem (około 10 lat codziennej pracy bez najmniejszej awarii).

Pomieszczenie około 25m2, ale dość dziwne, gdyż z jednej strony półotwarte na ciąg komunikacyjny.
Słuchanie: muzyka/film 50/50. Muzyka różna, sporo SACD. Preferuje ampa lepszego w stereo, nawet kosztem jakości w KD.

Co mam na oku:
Marantz 5005, Yamaha 1067 lub HK 360.
Z tego zestawu najbardziej podoba mi się Marantz - zwłaszcza, że od jakiegoś czasu cena jego zjechała w okolice 2800 zł (w sumie dziwne, to nowy model i raczej nie ma jeszcze następcy).

Głośniki – tu mam po lekturze forum wyrobione zdanie i będzie to Monitor Audio z serii BX.
Moje pascale mam zawieszone na ścianach i przewody pod tynkiem. Z tego powodu rozsądek podpowiada zestaw 4 x BX2 + central. Suba zostawię na razie tego co mam. Ma to dwie dla mnie zalety: mam już na ścianach miejsce na głośniki i tylko podepnę nowe – najwyżej uchwyty będę musiał wymienić, dwa – przy SACD zaleca się zestaw czterech identycznych kolumn.
Wada – nie jestem pewny, czy te BX2 nagłośnią mi wystarczająco dobrze pomieszczenie.

Alternatywa to fronty BX6, tył BX2 i central. Sub zostaje stary.
Brzmienie z BX6 będzie o niebo pełniejsze niż z BX2, ale to już kolumienka podłogowa i niestety zostaną mi na ścianie dziury po starych frontach (a jestem świeżo po remoncie :) no i jak znam życie, ciągle będzie mi ktoś te kolumny przestawiał.

Postaram się odsłuchać tych kolumienek gdzieś w moim mieście, może jednak ktoś będzie potrafił mi podpowiedzieć na forum. 4 x BX2 czy BX6 + BX2?
 
Do góry