Wygięty telewizor, a Ultra HD.

toooomelo

New member
Witam.
Rozważam kupno telewizora, który miałby być jakości Ultra HD (4k).
Możliwe, że będzie on z tych "wygiętych".
Przejrzałem wiele sklepów internetowych z takowym sprzętem, ale ciężko jest mi się rozeznać w opisach.
To, że odbiornik jest jakości Ultra HD (4K) jest zawsze podane w czytelny sposób. Ale czy należy do grupy "wygiętych" już nie.
Stąd moje pytania:
1 - czy wszystkie telewizory UHD są wygięte?
2 - jeżeli nie, to jak je rozróżnić i rozpoznać?
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Jak rozróżnić czy tv jest wygięty ?? Hmm...

Jak popatrzeć po zestawach naszych audiofilów to żaden nie ma takiego wynalazku, niewiadomo do czego potrzebnego?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Podaj jakie modele masz na myśli to dostaniesz info które są zakrzywione.
 

toooomelo

New member
Jak popatrzeć po zestawach naszych audiofilów to żaden nie ma takiego wynalazku, niewiadomo do czego potrzebnego?
Audofil może takiego TV nie potrzebuje i nie ma. Ale "videofil" może taki wynalazek chętnie zanabędzie.
Z resztą, co komu do tego, co kto chce?
Zadałem bardzo proste pytanie, więc liczyłem na poradę. A nie na puste, nic nie warte, a nawet ignoranckie słowa.
Dział z resztą dotyczy chyba też telewizorów, więc nie wiem skąd takie nastawienie i nic nie znaczące wypowiedzi.


Nie wszystkie, zawsze jest w opisie.
Zaczynam jarzyć temat i odróżniać płaskie od krzywych. Często oznaczone są z j.angielskiego jako Curved.
Dzięki! ;-)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Daje ci do zrozumienia, że to tylko bajer dla znajomych jak.przychodzą do domu i powiedzą wow. Może trzeba więcej na forach przebywać żeby wyczuć pisanie w żartach. Zresztą Nie ma tematu....

Ja widziałem kilka, ustawiałem kilka, pracowałem kiedyś jako monter tv kablowej, ale smykałka została więc czasem sie ustawi coś komuś. Te tv to pomyłka, ja niewiem dla kogo są robione. Lepiej mieć 60 cali i więcej niż coś krzywego. Czy audiofil czy wideofil jedno i to samo, koło tv głośniki i dobre stereo ale prosty duży ekran. Pare osób u których byłem, po paru miesiącach użytkowania już by zmieniło tv.
Jak sie uraziłes ostrym tonem to sory, takie to bolączki pisania i nie wyczucia konkretnego klimatu pisania żartem

:popcorn:
 

SternQuest

New member
Telewizory zakrzywione mają sprawiać wrażenie głębi w obrazie bez okularów 3D. I tak naprawdę można by się dopatrzyć że coś w tym jest. Szczególnie to widać gdy mamy wyświetlany w sklepie odpowiedni film producenta w formacie UHD który to wrażenie potęguje. Widz poza tym musi oglądać tv z pozycji centralnej. W normalnym oglądaniu tv już tak "kolorowo" niestety nie jest. Siedząc z boku i oglądanie pod kątem telewizji staję się wręcz irytujące. Moim zdaniem to nie jest normalne - patrzeć na takiego zawiniętego "rogala" na ścianie ;)
Ale to tylko moje zdanie, każdy kupuje pod swoie upodobania.
P.S. Fajny motor.
 
Ostatnia edycja:
Do góry