Wydania zagraniczne filmów na blu-ray

aron_m

New member
Witam

Chciałbym się poradzić w pewnej kwestii.

Wszyscy dobrze wiemy, jaka przepaść dzieli nasz POLSKI rynek sprzedaży filmów na BLU-RAY, a BRYTYJSKI, AMERYKAŃSKI lub inny zagraniczny.

Przeglądając stronę BLU-RAY.com znalazłem z dobre 40 filmów, które ukazały się na płytach BLU-RAY a w Polsce nie widać po nich śladu.

Firmy które zajmują się dystrybucją w Polsce zjadły swój własny ogon. Nie są zainteresowane w wydawaniu filmów, które cieszą się małą popularnością wśród naszego rynku.

Wg mnie to dyskryminacja i skandal. To że jakiś film ma małą grupę fanów nie powinno go skreślać i uniemożliwiać ludziom takim jak ja dostęp do nich.

Dlatego kupuję zagraniczne wydania. Przynajmniej nie muszę się martwić tym czy polski dystrybutor to wyda czy nie

I tutaj pojawia się mój problem. Dla przykładu: mam polskie wydanie filmu na DVD (napisy, lektor Dolby Digital 5.1) i zachodnie bez polskiej wersji na BLU-RAY

Zrobiłem test, niestety zawiódł moje oczekiwania.

Jak wiemy płyty z filmem na BLU-RAY są przeważnie nagrane w 24 klatkach na sek
DVD ma ich 50 (ze względu na dostosowanie do starych kineskopowych TV)

Również mamy różną prędkość odczytu płyty DVD i BLU-RAY

O ile wyłączę w TV i odtwarzaczu system 24 klatek to nie jestem w stanie przeskoczyć prędkości odczytu płyt DVD i BLU-RAY

Czy mógłby mi ktoś polecić jakiś program do obróbki takich płyt

Chciałbym wyciągnąć polską ścieżkę z DVD i dodać ją do ścieżek na płycie BLU-RAY
Filmy są te same na obu płytach

Czy jest to możliwe?

Chyba że jest jeszcze inne rozwiązanie, ale raczej nie sądzę

Wszelkie próby synchronizacji obu odtwarzaczy stacjonarnych zawiodły

Nie zamierzam uprawiać piractwa, oba filmy mam zakupione legalnie, robię to dla własnego prywatnego użytku

Pozdrawiam
 
Do góry