Wychodzący Dźwięk z TV

QUANTUM678

New member
Czytałem już o tym na forum ale było to około 2 lat temu .Mianowicie chodzi o dźwięk wychodzący .Według specyfikacji tv samsung h6400 obsługuje pcm dolby digital oraz dts dts2,5 .Przy podłączeniu samych głośników telewizyjnych najczęściej występuje pcm oraz dts 2,5 I to dla mnie jest zrozumiałe .Ale dlaczego przy podłączeniu zewnętrznych głośników i przestawieniu w telewizorze na wyjście optyczne kablem optycznym dalej nie ma możliwości zmiany dźwięku wychodzącego z tv .Myślałem że jest to wina telewizji (może nie nadawać )w formacie dolby .W związku z powyższym podłączyłem blu raya poprzez hdmi i dalej jest to samo .NIe ma oczywiście problemu gdy podłączam zewnętrzne źródło bezpośrednio do soundbara .Według moich obserwacji to telewizor spłaszcza sygnał .Czy jest jakaś możliwość zmiany bo trochę nie rozumiem dlaczego informuję się w specyfikacji sprzętu o możliwości obsługi kodeków a tego nie ma jak zrobić przy wypuszczaniu dźwięku z telewizora na zewnętrzne urządzenia .Czy to zjawisko dotyczy tylko samsunga ?
 
Do góry