Wybór TV

przemo73

New member
Bez reklam
Mimo iż od kilku miesięcy śledzę forum i rynek TV, mimo że już byłem na 99% zdecydowany co do technologii i modelu, sprawa powraca ponieważ pojawili się nowi gracze na rynku.
Na początek odpowiedzi na pytania.

1. odległość od ekranu? około 3-3,5 metra
2. jak słońce świeci w pokoju? Okno od strony zachodniej. telewizor będzie na ścianie bokiem do okna
3. Jak duży jest pokój: 5m x 4m. TV na dłuższej ścianie
4. Preferowana technologia: PDP lub LED
5. jaki masz obecnie telewizor? CRT 32" Samsung Slim i LCD JVC 37" w pokoju dzieci.
6. jakie programy najczęściej oglądasz? Dzieci dużo bajek, ja dużo sportu, żona sporo kanałów info ale najwięcej TVN24
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Praktycznie cały dzień, ale najwięcej popołudniu, i wieczorem
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Przy słabym świetle
9. wolisz obraz ostry czy łagodny? raczej ostry
10. matryca błyszcząca czy matowa? Nie chciałbym efektu lustra
11. preferowana wielkość telewizora? 51-55
12. preferowana marka? Samsung, Panasonic
13. czego nie lubisz w telewizorach? złego obrazu, smużenia, powidoków
14. jakie urządzenia będą podłączone? telewizja cyfrowa Multimedia HD, XBOX
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 80%TV, 20% XBOX
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? generalnie na wprost
17. czy ważne jest wifi ? TAK
18. czy będziesz korzystać z widgetów? TAK
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? TAK
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Raczej tak
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak
22. ma mieć 3D? tak
23. ma mieć slot na karty SD ? nie musi
24. ma mieć tuner DVB-S? nie znam się
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć USB - HDD z filmami i zdjęciami, HDMI – dekoder multimedia, XBOX,
26. Jaki masz sygnał: dekoder Multimedia, analogowa Multimedia
27. ile programów HD? Kilkanaście
28. ma stać czy wisieć? Wisieć bokiem do wejścia, więc nie może być głęboki. Z tego powodu wykluczyłem plazmę Samsunga 51E6500
29.Rozdzielczość: Full HD
30.Dvb-t: nie wiem, DVB-C: nie wiem
31.Na czym najbardziej Ci zależy: Dobra jakość obrazu, ładne kolory, multimedialność. "płytka obudowa" ze względu na umiejscowienie blisko ściany.
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 10-12
33. Sugerowana cena ? 6000 pln

W tej chwili najbliżej mi do 55ES6800 (z utęsknieniem czekam na test tego TV) i 51E8000. Wykluczyłem plazmę E6500 ze względu na gorszą jakość obrazu i niepasujący mi design oraz porty złącz.
Czy to prawda, że plazmy nie mogą za bardzo przylegać do ściany?
Jeszcze jedna sprawa dotycząca plazm. Co z tego że loga Canal+ czy TVP są przezroczyste, skoro np. podczas meczy Premier League symbole drużyn i wynik jest pięknie wyeksponowany. Ramki i tabelki na TVN24 też są soczyste. Loga na kanałach z bajkami także są mocno nasycone. Do tego dochodzą jeszcze ramki jakie wyświetla cyfrówka z multimedii przy przełączaniu kanałów. U mojego ojczulka na plazmie Panasa serii E20 (chyba E bo że 20 ta na pewno) zostałt powidoki własnie od tabelek i ramek z telewizji cyfrowej.
Dlatego właśnie mimo, że jakiś czas temu byłem zdecydowany na plazmę, to teraz zainteresowałem się ES6800. Wymiary zewnętrzne prawie identyczne jak E8000 a cztery cale więcej. Brak lęku o powidoki, kolory chyba takie jak mi się podobają. Pytanie "tylko" czy dynamiczny sport i gry z iXa będą dobrze wyświetlane.
Ze względu na cenę myślałem też o 55es6100 ale brak tam Microdimming więc to pewnie już w ogóle porażka do moich zastosowań.
A może któryś z LED Panasa? Po najnowszym teście Plazma ST50 też jest brana pod uwagę, ale chyba bliżej mi już do LEDów.
Budżet 6000 jest górną granicą, oczywiście im taniej tym lepiej.
Liczę na pomoc i dziękuje z góry.
 

Monkin

New member
Bez reklam
Nie będę sugerował konkretnego modelu ale w 6 K masz całkiem niezły wybór telewizorów i to nawet 60 cali (ale bez 3D). Jeśli nie tolerujesz lustra, lubisz ostry obraz i oglądasz nawet przy słabym świetle po 10-12 godzin dziennie, to 51-55 calowa plazma z góry wykluczona, bo pokazuje pazurki dopiero w zaciemnionych warunkach. Inaczej na ekranie masz "mydło" a nie prawdziwą jakość plazmy i zawsze odbicia.
Pozostaje ci zatem słusznie coś w ledach z matową matrycą i najbogatszymi multimediami. Tylko zastanów się czy multimedia w tv są aż tak ważne. Przecież do tv zawsze mozesz podłaczyć kompa lub jakiegos playerka. W twoim przypadku dla wygody oglądania domowników chyba priorytetem powinny być jakość obrazu i zero "lustra" -czyli porządna matowa matryca.
Ja bym celował w coś z LG-ka (3D, mat i multimedia) lub potem w sharpa ( 3d fajne, matryca matowa ekstra ale kulawe mulimedia) tudzież jakiegoś philipka lub soniaka .
Nie wiem jak jest z matowymi matrycami samsunga. Przestałem śledzić nowości tej firmy od jakiegos czasu, a w sklepach to co widzę w ledach samsunga , to czyste piękne świecące lustro, ale za to multimedia mają najbogatsze.
 
Ostatnia edycja:

przemo73

New member
Bez reklam
Oj... Kocioł w łepetynie się robi. Nie mniej dziękuję za sugestie.
Czy ktoś jeszcze? Kiki może Ty się przyłączysz do dyskusji.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 

przemo73

New member
Bez reklam
Dziękuję za odpowiedź. Czy kolejność jest przypadkowa, czy może jednak ten Sharp jest tak rewelacyjny? Z informacji zawartych na forum wychodzi że tak.
Poczekajmy więc na test ES6800 i wtedy się przypomnę. Jakoś najbardziej odpowiada mi ten TV. Porównamy wtedy do tych propozycji.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 

przemo73

New member
Bez reklam
Jeszcze jedno pytanie jeśli już jesteśmy przy Sharpie.
Czy w serii LE830 zjawisko cloudingu nie występuje? Bo jak wiadomo, Samsungi cierpią na tą "chorobę".
 

Monkin

New member
Bez reklam
Przemo w każdym krawędziowym led tv cloudingu raczej nie unikniesz. Ja mam co prawda 60 calowego LE635, chmurki na ekranie występują, ale widać nierówne podświetlenie tylko na jednolitej planszy, gdy oglądam w totalnej ciemnicy. Podczas normalnego oglądania przy minimalnym źródle światła są zupełnie niezauważalne. Sharp radzi sobie z cloudingiem stosunkowo lepiej niż dobrze. Warto jednak sprawdzić konkretny kupowany model pod tym kątem w sklepie . Jedni chmurek absolutnie nie tolerują, innnym zupełnie nie przeszkadzają. Zajrzyj do testów sharpa na forum i zobacz zdjęcia Kikiego.
 
Ostatnia edycja:
Do góry