Wybór TV oraz kina

autobus1

New member
Chce po świętach w grudniu kupić TV oraz kino domowe ale kompletnie nie wiem jaki TV i kino chciałbym poznać wasze propozycje.

Lokalizacja TV w domu będzie stał w rogu pokoju (pokój 3m x 5m) i światło będzie lekko dobiegać do ekranu rano tak do godziny ok.12 po tej godzinie na ekran nie będzie padać duża ilość światła słonecznego. Odległość sofy od TV to gdzieś w granicach 2,5 - 3m. Do czego będzie mi służył TV, głównie do oglądania Cyfrowego Polsatu (pakiet Familijny HD) oraz od czasu do czasu filmy DVD, Divix oraz od święta Blu-Ray. Czasami też będę chciał pograć na PS3. Co do wymagań TV to:
- 3D LED
- 42" (lub 46" co myślicie)
- odtwarzanie filmów z dysku zewnętrznego przez USB
- skalowanie z 2D do 3D
- rozdzielczość Full HD
- MPEG4

Zastanawiam się też nad kinem domowym. Chciałbym aby kino było w konfiguracji 2.1 i spełniało odtwarzanie DVD, divix nie koniecznie Blu-Ray ponieważ posiadam PS3.
 

autobus1

New member
- odległość od ekranu: 2,5 - 3m
- jak słońce świeci w pokoju: do 12 lekko świeci na ekran po tej godzinie słoście nie będzie padało na ekran
- Jak duży jest pokój: 15m2
- jaki masz obecnie telewizor: Logik LOG26LW782
- jakie programy najczęściej oglądasz: żona (polsat play, trudne sprawy, seriale itp), ja (tvn turbo, seriale)
- więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: podwieczór i wieczorem
- wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: bez światła
- wolisz obraz ostry czy łagodny: raczej ostry
- matryca błyszcząca czy matowa: matowa
- preferowana wielkość telewizora: 42 - 46
- preferowana marka: hm nie wiem ale nie Samsung
- jakie urządzenia będą podłączone: dekoder Polsatu HD5000, kino domowe 2.1 tej samej marki co TV, Play Station 3, przenośny HDD
- ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% TV, 10% PS3
- siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: raczej z kątów bocznych
- czy ważne jest wifi: nie
- czy będziesz korzystać z widgetów: nie
- czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: nie
- czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: nie
- czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: nie będe tylko filmy w PL języku odtwarzał
- ma mieć 3D: po przemyśleniach stwierdziłem że nie musi mieć
- ma mieć slot na karty SD: nie
- ma mieć tuner DVB-S: tak
- jaki masz sygnał: Polsat Cyfrowy
- ile programów HD: pakiet Failijny HD
- ma stać czy wisieć: stać
 
Do góry