Wybór Telewizora do salonu 65 lub 75 cali.

piotrekdrive

New member
Witam,

Potrzebuję telewizora do salonu.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 27 m2 (salon + kuchnia)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2 - 2.20m (rzut w załączeniu)
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Głównie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Będzie wisiał na ścianie
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Jak na rzucie, taras po lewej stronie - będą rolety.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Nowe mieszkanie.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Piękny obraz, smart TV - raczej standard w obecnych czasach.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K, HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Amplituner
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-3h, w weekendy może więcej
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Netflix, Youtube
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Poza wbudowaną aplikacjami HBO/Netflix/Amazon Prime/YouTube - nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? NIE NIE NIE
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? Taka, żeby komfortowo oglądało się z tej odległości (tutaj liczę na pomoc) - Na pewno min. 65 i max 75 - raczej skłonny byłbym ku 75 ale po proszę poradę :)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? -
19. Preferencje co do marki ? Samsung Qled lub Sony Led.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Całkowicie zbędny
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Najlepiej ok. 6000zł (po rabacie) wiadomo, mogę dopłacić do 7000zł jeśli jest już TOP
22. Jak często wymieniasz TV? Zakładam, że ma starczyć na jakieś 5-8 lat

Ogólnie się tu zastanawiam nad Samsung QE75Q70R 75 (aktualnie promocja na 5600) lub SONY KE75XH9005 75 (aktualnie promocja na 6500) - parametry te same czyli 4K i 100 Hz, różnice między Qled i Led podobno małe... Czekam na propozycję do do rodzaju i wielkości (65 czy 75)
Ps. nie musi mieć dobrych głośników - będzie podłączony amplituner i głośniki zewnętrzne - przestrzenne w rogach salonu (zestaw 5+1) - głównie mi zależy na fajnych oglądaniu netflixa i filmów 4k na YT. Sciana jak widać na rzucie jest długa, odległość od tv ok. 2-2.3m zastanawiam się czy 75 nie będzie za duży, jednak jak kupię 65 to potem będę może żałować :D
Rzut (trzeba usunąć spację do linku) https:// zapodaj.net/a89330428bd7d.png.html
Dziekuje i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tych potrzeb ja zostałbym jednak przy wielkości 65 " mimo, że zawsze jestem za wielkością ekranu.
Sięgnąłbym po 65Oled 705 - to najlepsza jakość do tych potrzeb. Ambilight spowoduje że masz wrażenie że wielkość jest większa o 5-10" niż jest w rzeczywistości masz za 5999 zł z pakietem dla niebueskich.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
WG mnie do tych warunków 2m - to 75" będziesz widział błędy na ekranie.
Szkoda zdrowia.
Brałbym zdecydowanie 65"
Ambilight można zawsze wyłączyć.
Masz Oleda też LG.
LCD SOny 75" nie ma szans do porównania jakości
Ale to Twój wybór.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Qled - to jest LCD z folią kropek kwantowych.
Mini led to już masz kilkadziesiąt tysięcy punktów świetlnych z tyłu matrycy.

Oled masz każdy piksel podświetlany oddzielnie.

Masz LG 65BX za 5999 zł
Philips 65 Oled 705 za 5999 zł
Plus dla niebieskich pakiet gratisów o wartości 500 zł
Od środy ceny do góry.
 

SDman

Banned
mini-LED to również LCD, OLED to zupełnie inna technologia mająca zalety jak i również wady.
O zaletach napisał @kiki, wady to bardzo silnie odbijający ekran oraz możliwość wypaleń czyli trzeba być przygotowanym, że może się przytrafić po 3-4 latach.
 
Do góry