wybór sprzętu - odległosć od ekranu 2,6m

carreras1

New member
Witam
Jestem w trakcie budowy domu i przewidziałem w salonie miejsce na ekran i rzutnik. Ekran montowany do sufitu na wysokości 2,67 m jednak odległość od rzutnika od ekranu to 2,6 m. Odległość kanapy od ekranu to ok 4 m. Myślę przeznaczyć ok 1700 zł na ekran i ok 5000 zł na rzutnik. Czy może ktoś doradzić jaki sprzęt wybrać. Brałem pod uwagę ekran Kraftmann mat white 205x115 16:9 i Sanyo PLV-Z800.
 

carreras1

New member
Po wielu godzinach spędzonych przy kalkulatorze ustaliłem iż optymalnym ekranem z tej odległości będzie taki o rozmiarze 190x107 16:9. Nawet mam swój typ AVtek Cinema Electric 200. Proszę o pomoc w wyborze czy matt gray czy white. Sprzęt do tego ekranu to albo TW 3200 lub Sanyo Z800. Chyba że zaproponujecie coś inego.
 

carreras1

New member
HC 4000 i Optoma odpadają ponieważ nie uzyskam obrazu o szerokości 190cm przy mojej odległości do ekranu, nawet przy max zoomie. A czy macie jakieś propozycje co do ekranu czyli white czy grey?
 

StoperV6

New member
HC 4000 i Optoma odpadają ponieważ nie uzyskam obrazu o szerokości 190cm przy mojej odległości do ekranu, nawet przy max zoomie. A czy macie jakieś propozycje co do ekranu czyli white czy grey?

Wg kalkulatora projectorcentral z 2,6m HC4000 przy maksymalnym zoomie daje obraz o szerokości 189cm.
 

carreras1

New member
Zgadza się, więc może uda się pare centymetrów przesunąć aby pokryć cały ekran. A jaki polecisz ekran do tego projektora grey czy white? Czy HC4000 ma lens shift?
 

StoperV6

New member
Z tego co czytałem to ludzie chwalą efekty na ekranach matt grey 0.8. Lens shift nie ma, ale też dzięki brakowi jakichś szczególnych bajerów cena jak na tak dobry projektor może być taka jaka jest. Zaznaczam jednak, że jestem laikiem i sam szukam projektora dla siebie, a na razie HC4000 na mojej liście jest wysoko i pewnie na nim się to skończy.

Pozdrawiam
 
Do góry