Wybór Soundbar'u - Sony vs Philips

lukas_m

New member
Witam,

Postanowiłem zakupić Soundbar :)
Poczytałem trochę to forum, poprzeglądałem oferty, byłem w media.

Soundbar będzie używany głównie do TV - filmy i sport z nc+, czasami jakiś film, serial z laptopa, oraz muzyka - kanały muzyczne, laptop, komórka.

Pomieszczenie to salon - 20mkw (4x5) - TV na dłuższej ścianie na wprost kanapa (czyli jakieś 3,5m).
TV - na chwilę obecną staruszek - LCD - Samsung LE37A656A (ale coś już szwankuje podświetlenie, więc pewnie niedługo czeka mnie zakup nowego - tutaj waham się pomiędzy polecanym Sony KDL50W755/756/808 a philipsem z ambilight - ale na razie przeczekuję jak się rozwiążą problemy z androidem ;] )

Wracając do Soundbar'u.
Zawęziłem wybór do dwóch:
Philips HTL5140 - cena 1099zł - planuję podjechać i posłuchać
Sony HT-CT380 - cena 1249zł - tego słuchałem w sklepie

Philips jest bardzo chwalony i polecany na forum, o sonym trochę mniej informacji.
Z tego co udało mi się ustalić to sony obsługuje więcej formatów dzwięku (Dolby® Digital, Dolby® Digital+, Dolby® Dual Mono, Dolby® True HD, DTS, DTS-HD™, DTS 96/24) - Philips (Dolby Digital, DTS)
Sony ma też funkcję kilku ustawień korektora do szybkiej zmiany pomiędzy: Film, Gra, Muzyka, Przenośne urządzenia audio, Sport, Standard - co wydaje mi się dość ciekawą i przydatną funkcją.

Pytanie czy te dodatkowe aspekty są warte wydanie dodatkowych złotówek i będę mógł je wykorzystać w codziennej eksploatacji ?

Pytanie też do użytkowników obu systemów, jak Wam się sprawuje sprzęt, jak gra subwofer, bo ciężko to sprawdzić w sklepie wielkopowierzchniowym..


Chyba, że polecacie coś jeszcze innego w podobnej cenie
Dzięki z góry za porady :)
 

peter33

New member
Mam tego Philipsa i jestem zadowolony czysty dźwięk moc wystarczająca w pokoju 25m .przede wszystkim funkcjonalność wiele możliwości połączeń mam go podłączonego do tv Philipsa 6550 bo chcialem iść w tą samą markę.wcześniej miałem kino domowe i soundbarach brakowało mi radia ale i tu jest rozwiązanie bo mam tuner polsatu podłączony optykiem a tam jest w ofercie kilka stacji radiowych i działa bez włączania tv
 
Do góry