Wybór soundbar'a

michail33

New member
Cześć,

Z racji niewielkiej ilości opinii czy testów w sieci dot. soundbar'ów, które wpadły mi w oko proszę dajcie znać co polecacie. Wykorzystanie główne to film, ale też nie rzadko muzyka dlatego zależy mi na czymś w miarę uniwersalnie zestrojonym. TV jaki używam to OLED55C9PLA stąd z racji kompatybilności najbliżej mi do LG S90QA. Na tapecie jest jeszcze oczywiście SAMSUNG q930B i zbierający bardzo dobre opinie TCL C935U. Ciężko coś wybrać, gdy nie ma możliwości bezpośredniego porównania, a recenzje w sieci to głównie jakieś sponsorowane teksty...
 

Aerofan

Member
Musisz iść i posłuchać , polecam Media Markty bo tam soundbary są na końcu sklepu gdzie mało ludzi i jest relatywnie cicho a i też ich wybór podłączonych jest spory. Ja wybrałem Samsunga, minimum to było dla mnie Q700 (Q600 podobno awaryjne), max Q930, ale ponieważ wyłączając głośniki surround to te wszystkie modele brzmiały podobnie, to wziąłem najtańszy z nich. LG mi w ogóle nie przypadły do gustu, TCL nie odsłuchiwałem. Gra u mnie od kilku dni i jestem zadowolony , wcześniej miałem Denona 517 którego oddałem bo brakowało mi jednak wysokich tonów, poza tym był ok zwłaszcza do muzyki w trybie Pure. Głośniki surround mogę sobie dokupić za 900 zł i zestaw wychodzi 2500 +-. Subwoofer jest w zupełności wystarczający, mam duży salon i mam go na poziomie 0 (można -5 do +5). Prus to mnogość ustawień dźwięku , włącznie z korektorem graficznym, minusem w Samsungach jest pobór prącu w standby (8W) ale można sobie z tym poradzić wyłączając Wifi i BT (zreszta po BT jest słabsza jakość, a Wifi to tylko do Chromecasta czy Spotify). Jak inne belki mają z poborem prądu to nie wiem, bo nikt nie podaje realnych wartości tylko w domu dopiero można sobie zmierzyć jeśli ktoś to robi.
 

michail33

New member
Nie chciałbym wydawać więcej niż 4000 zł
Powyżej tej kwoty pewnie bez zastanowienia wziąłbym coś z JBL. Niestety w mieście w którym mieszkam w żadnym ze sklepów rtv nie ma możliwości odsłuchu produktów LG, które mnie interesują. Dlatego będę wdzięczny o komentarz jak wypada LG s90qy lub sc9s w. bezpośrednim porównaniu z TCL C935U lub x937.
 

Kolina

Member
Nie chciałbym wydawać więcej niż 4000 zł
Powyżej tej kwoty pewnie bez zastanowienia wziąłbym coś z JBL. Niestety w mieście w którym mieszkam w żadnym ze sklepów rtv nie ma możliwości odsłuchu produktów LG, które mnie interesują. Dlatego będę wdzięczny o komentarz jak wypada LG s90qy lub sc9s w. bezpośrednim porównaniu z TCL C935U lub x937.
Cześć,

kupiłem od Kikiego LG S90QY i jak na tą chwilę, po 2 dniach testów gra nieźle - wcześniej testowałem Sony HT-G700 i Samsunga Q930B i jak dla mnie LG gra najlepiej. Jeżeli chodzi o TCL to zastanawiałem się nad jego zakupem ale generalnie słyszałem, że jest problem z oprogramowaniem i przesunięciem dźwięku do obrazu a że nie było gdzie go przetestować to sobie go odpuściłem ( w ME w pobliżu mojego miejsca zamieszkania mieli 2 sztuki, które sprzedali - 1 wróciła zepsuta i czekają na decyzje producenta co i jak). Pozdrawiam
 
Do góry