Wybór projektora i ekranu

grant3

New member
Witam,

w związku z remontem jednego pokoju postanowiłem zamontować projektor i ekran elektryczny. Co do wyboru projektora to prawdę mówiąc do wyboru zostały 2, Benq 1000W i Optoma HD20.
Chyba, że polecacie coś innego do 3500zł. Sprzęt głównie używany do PS3, Wii, i Cyfry+. 60% filmy z BD, 40% gry. Pokój 5,5mx4,5mx2,5m. Ekran na ścianie 4,5mx2,5m. Jest szansa, że będę mógł zamocować projektor centralnie na suficie,jednak preferencje żony są takie aby był gdzieś z boku nie centralnie aby mogła założyć jakieś światło po środku sufitu. Walka trwa.
Potrzebowałbym do tych projektorów dobrać jakiś ekran opuszczany elektrycznie, który będzie ukryty w podwieszonym suficie. Odległość sofy od ekrau ok 4,5 - 5m. Mógłby ktoś polecić jakiś ekran i jakiej wielkości, czy Matt White czy Matt Gray, budżet na ekran od 1700zł. Pokój od strony wschodnio-południowej. Rolety w oknach. Jeśli jesteście w stanie polecić jakiś projektor z lens-shiftem do tych zastosowań będę bardzo wdzięczny. Zawsze byłem zwolennikiem TV plazmowych dlatego wybrałem projektory DLP jeśli jest jednak coś w tej granicy cenowej z LCD to na pewno jest to godne rozważenia.

Pozdrowienia i z góry dzięki za pomoc.
 

ravraj

New member
Witajcie.
Nie chcąc zakładać kolejnego tematu podepnę sie pod istniejący.
Nie znam sie na projektorach. Ilość informacji jaka dostępna jest w necie jest przytłaczająco-zatrważająca! I co najważniejsze juz mnie to wszystko przerasta... A chciałbym poprostu spokojnie wieczorem zasiąść z mą drugą połówka na kanapie i obejrzeć wszystko tylko nie romansidło...
Pokój wymiary 468cmx320 cm wysokość 220 cm
Pokój słuzyć ma w zasadzie tylko do filmów wiec możliwości ustawienia projektora.. nieograniczone. Ale wolałbym z tyłu, po srodku, maksymalnie pod sufitem. ściany boczne kolor ciemny pomarańcz, sciana "projekcyjna" ciemny granat przechodzacy w czerń. Chęc nabycia projektora + uchwyt pod sufit+ ekran. Zastosowanie filmy + PS3.
Z racji tej ze całymi dniami zastanawiam sie nad wieloma sprawami - taka praca - chciałbym by ktoś uprzejmy wskazał mi palcem ew linkiem co mam kupić, bym już nie musiał sie męczyć.
projektor Full HD kwota łączna miło by było nie przekraczać 4 - 4,5 tys.
pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

cezar1972

New member
Za max. 4500 ciężko bedzie kupić ekran , projektor Full HD i uchwyt. Z projektorów to te wymienione w pierwszym poście i zostanie wtedy ok 1000, może trochę więcej na ekran (raczej ręcznie rozwijany lub półramowy) i uchwyt. Co do wielkości ekranu to niestety musisz sam dobrac wielkość, która będzie zależała od tego w jakiej odległości będziesz siedział od ekranu i czy lubisz filmy w kinie oglądać w pierwszym rzędzie ,czy ostatnim. Odpal jakiś kalkulator projekcji i tam wpisując odpowiedni model projektora wszystko sobie ustawisz.
 
Do góry