Wybor nowego Panasia ....

katoeudezet

New member
Witam wszystkich forumowiczow.
Nadeszla wiekopomna chwila wymiany i mojego TV. Na ten moment gra Panasonic 50GT30. Z TV jestem bardzo zadowolony nigdy nie bylo z nim problemow no ale swoje lata juz ma. Chociaz po przeprowadzce w nowym miejscu jest juz problem; zawieszony na scianie musze zaslaniac zaluzje zeby w dzien poogladac.
Nowy tv 50-65" ma sie sprawdzac do ogladania codziennej Tv SD,HD, filmow oraz ps4.
Warunki pokoju 5x4m, ogladam z odleglosci 3-4m nie zawsze na wprost tv, zawieszony na scianie + naprzeciwko okna.
Oczywiscie Tv bedzie przynajmniej na nastepne 5 lat wiec 4k HDR itd. Do zestawu takze dojdzie nowe Ps4 Pro wiec chcialbym wykorzystac najlepiej jak sie daze soba obydwa te sprzety.
Tak jak wspominalem nie narzekalem nigdy na Panasonica i w tym temacie szukam. Mam 3 modele ktore mnie interesuja ale oczywiscie jesli waszym zdaniem w budzecie znajdzie sie inna marka, chetnie to rozwaze . Jak ponizej widac rozne wielkosci tv oraz ceny. Jak wy to widzicie warto doplacic za rozmiar czy np mniejszy ale jakosciwo lepszy ?
Z gory dziekuje.

Panasonic VIERA TX58DX802B | 58 inch 4K Ultra HD HDR 3D Smart LED TV Freeview Play Freetime | Richer Sounds
Panasonic VIERA TX58DX750B | 58 inch 4K Ultra HD HDR 3D Smart LED TV Freeview Play | Richer Sounds
Panasonic VIERA TX65DX750B | 65 inch 4K Ultra HD HDR 3D Smart LED TV Freeview Play | Richer Sounds
 

bluray

Banned
Zawsze pisałem, że plazmy są do niczego. Tłumaczenie kolegi jest bezzasadne. Nie ma co się męczyć z TV Plazma skoro reszta matryc poszła tak do przodu.
Wiesz UHD, HDR, OLED WRGB to razem zamordowało PDP jako technologię bez przyszłości już w roku 2009. To z tego braku możliwości rozwoju PIONEER wycofał się z rynku pdp mimo najlepszej serii PDP KURO x090H.

Porada:
weź OLED LG na raty. Flat 65" na wiosnę 2017.
Internet musisz mieć po LAN od Solorza tylko w systemie NO LIMIT LTE. SAT nie wejdzie w UHD i HDR bo nikt za to nie będzie płacił w systemie rozsiewu via SAT. Pozostaje od lat kierunek LTE.
 
Ostatnia edycja:

katoeudezet

New member
Hey, ja akurat na ta plazmę narzekać nie mogę. Wiadomo ze technologia idzie do przodu i wyparła plazmy z rynku. Do wiosny to raczej czekać nie bede i musze cos zakupić do świat ;)
 

WuMike

New member
Bez reklam
W jakim budżecie? Czytam i nie widzę nigdzie informacji.

Do 10 tysięcy masz niezłe modele:
Panasonic 65DX750
Philips 65PUS7601
Samsung 65KS7000

Nieco powyzej aktualnie jest:
Sony 65XD9305

Plazma swego czasu królowała. U mnie w domu ciagle się dobrze spisuje.

Nie wiem, czy dałoby radę zrobić matrycę PDP o rozdzielczości UHD. Być może tak. Problemem byłby raczej HDR i jasność maksymalna, ze względu na technologiczne ograniczenia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowanie lepiej zagra Sony 65XD9305.
Zresztą Panasonic to nie ta półka.
Również Philips 65PUS7601 za 8599 zł z kalibracją też zagra lepiej niż Panasonic. Ma podświetlenie strefowe, ma ambilight i Androida czyli
Czyli kilka tysięcy więcej aplikacji niż Panasonic.
A jeszcze FireFox padł w Panasonicu i nie ma decyzji co dalej.
 

katoeudezet

New member
Heyka ... odnośnie budżetu faktycznie zapomniałem. Sprzedam moj aktualny tv wiec do wydania bede miał powiedzmy 12tys. Ale to juz tak na maxa.
Jako ze nie miałem do tej pory z obecnym Panasoniciem skłaniam sie do 58dx902 albo sie wykosztować i wziasc 65dx902.
Tv oglądam z ok 2-3m nie bedzie 65 za duży ? Z drugiej strony tv bedzie na conajmniej 5-7 lat nie chciałbym pózniej żałować
Dodam ze z aplikacji na tv praktycznie nie korzystam zależy mi na jakości obrazu
 
Ostatnia edycja:

katoeudezet

New member
W moim przypadku z app nie korzystam. Bardziej Dx902 mi odpowiada niż Sony. Także w wielu testach wypada lepiej bądź na równo z xd9305
Prywatnie jakos bardziej mi do Panasonica
 

katoeudezet

New member
Nie, nie korzystam. Tv w tej chwili służy do oglądania nc+, filmy z laptopa i Ps4. Nigdy nie bawiłem sie tymi aplikacjami bo w sumie nic tam ciekawego nie znalazłem ale to było 5lat temu. Podejrzewam ze teraz napewno wyglada to inaczej. Odnośnie Sony duzonosib także narzeka na androida :/
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie będzie update do Marshmarkloe - czyli 6,0.
A w Kodi znajdziesz dziesiątki tysięcy nowych filmów, programów, a z poziomu Androida i Gier.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To naprawdę dobry sprzęt jakościowo i dużo bardziej rozwojowy od Panasonica.
A ilość aplikacji na których zaoszczędzisz kasę jest bardzo duża.
 
Do góry