Wybór kolumn

mil999

New member
Witam.
Zamierzam kupić zestaw kolumn stereo + jakiś amplituner. Używany będzie 60/40 (muzyka/film) w pokoju ok 20mkw. Zastanawiam się miedzy Jamo C405 a S606. Te drugie ładniej wyglądają i podobno w kinie sprawdzają się dobrze ale z muzyką już gorzej. C405 ma same pozytywne opinie i chyba bardziej nadaje się do muzyki. Co o tym sądzicie?
 

lipton90

New member
ja posiadam jamo c405 i nie narzekam, dobra jakość dźwięku w przystępnej cenie a do tego dobry wygląd i jakość wykonania, po za tym można je tanio kupić zobacz na all.... są już od 800 zl
 

killpit

New member
Jamo są średnią klasą ale przyzwoitą jakością głośników i zapewne bedziesz zadowolony.
Ampli do nich to Onkyo 308 lub 538 styknie spokojnie.
 

mil999

New member
Dzięki za podpowiedzi. Sam skłaniam się ku C405 bo boję się że s606 w muzyce to bas i soprany z wycofanym środkiem. Takie opinie słyszałem ale jeszcze muszę tego posłuchać na żywo.
 

mil999

New member
Wybrałem się ostatnio na odsłuch i wybór padł na Klipsch F1. Dźwięk tych kolumn najbardziej mi się podobał, głównie za sprawą miękkiego basu, który bardzo lubię. Ładnie grały też Mission M24, ale bas był tam bardzo twardy i przypominał walenie kijem w karton. Żałuję że nie mogłem posłuchać Jamo C405, ale nigdzie nie można ich znaleźć.
Teraz pozostaje kwestia amplitunera. Jaki w rozsądnej cenie dobrze zagra z Klipsch F1?
 

fazer58

Member
Bez reklam
"mil 999" ,sam napisałeś,że byłeś na odsłuchu i bardzo Ci się podobało.Co zasilało te kolumny? Raczej już sam wiesz w jakim kierunku... :)
 

mil999

New member
Zasilał to wzmacniacz stereo Marantz, nie pamiętam modelu. Drugi zestaw to amplituner Onkyo (też nie pamiętam jaki) za ok 4 tys, więc ten kierunek raczej odpada :)
Chciałbym kupić w miarę dobry amplituner do 1400zł.

A przy okazji może ktoś tu handluje kolumnami i ma do sprzedania te Klipsche F1 w dobrej cenie?
 
Ostatnia edycja:

mil999

New member
To jest amplituner stereo a ja jednak chciałbym 5.1 bo za jakiś czas dokupię resztę głośników do kina.

Co powiecie na Yamaha RX-V467? Nie zależy mi na wielkiej mocy bo mieszkam w bloku.
 

adamllca

New member
Bez reklam
kumpel posiada cos podobnego Yamaha RX V767 i powiem szczerze ze w kinie sie dobrze sprawdza ,tylko nie wiem czy nie za mocna bedzie ta Yamaszka dla Ciebie .
 
Do góry