Wybór! KDL EX 500 lub 700

Kondrus

New member
Witam,

Awarii uległ KDL 40 w 4500. Do wyboru mam KDL EX 500 lub 700... Mam mało czasu, proszę o pomoc, który wybrać... Dużo czasu nie mam :)

Z góry dziękuje!
 

Ares78

New member
A dokładnie do jakich warunków telewizor? Nasłonecznienie pomieszczenia, przekątna do wyboru ( w przypadku obu modeli taka sama?), czy telewizor będzie stać czy jednak wisieć?.Trochę więcej szczegółów to będzie łatwiej coś doradzić. Ex500 jest następcą w5500 który z kolei zastąpił model posiadany przez Ciebie czyli w4500.
 

Kondrus

New member
Telewizor będzie stał na stojaku. Sygnał podawany z enki, z nboxa przez HDMI, plus divix z PC przez HDMI, a teraz to już będzie USB :) Nasłonecznienie pomieszczenia można powiedzieć, że duże, ale zawsze można spuścić rolety :) Ogólnie liczy się HD
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
za mało danych :
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
 

Kondrus

New member
odległość od ekranu: 4m
jak słońce świeci w pokoju: za telewizorem jest okno.
Jak duży jest pokój: 5 x 5m
jaki masz obecnie telewizor: awaria KDL 40 W4500
jakie programy najczęściej oglądasz: 60%HD, 40%SD
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: tutaj prawie pół na pół, ze wskazaniem na wieczór
preferowana wielkość telewizora: 40cali taki musi być bo taki dostane :)
preferowana marka: SONY, musi być bo wymiana na warunkach gwarancyjnych
czego nie lubisz w telewizorach:
jakie urządzenia będą podłączone: Laptop po HDMI, USB
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: Pół na pół
jakimi złączami: HDMI wszystko
jaki masz sygnał: Cyfrówka, telewizja n
ile programów HD: 13
ma stać czy wisieć: stać
jaka klasa cenowa: wymiana na warunkach gwarancji ;)

Tylko możliwy wybór między KDL 40 EX 500 lub KDL 40 EX 700

Z góry dzięki :)
 

ropusz

New member
Ja teżą rozważam tylko te dwa tj. 46EX500 i 46EX700. Czy podświwetlanie krawędziowe w EX700 da radę? W jakiejś recenzji czytałem, że przez te krawędziowe podświetlenie obraz jest nierównomiernie oświetlony.
 

Mike25

New member
Ja teżą rozważam tylko te dwa tj. 46EX500 i 46EX700. Czy podświwetlanie krawędziowe w EX700 da radę? W jakiejś recenzji czytałem, że przez te krawędziowe podświetlenie obraz jest nierównomiernie oświetlony.
Żaden typ podświetlenia, nawet full LED nie da Ci 100% gwarancji równomiernego światła, natomiast w edge LED prawdopodobieństwo nierównomierności jest już bardzo duże.

Tu masz przykład podświetlenia EX700
ex700flashlightingalong.jpg


Zdjęcie zaczerpnięte z posta
Official KDL..EX500/501 Thread - Page 14 - AVS Forum
Koleś pisze, że takie podświetlenie było we wszystkich EX700 jakie widział.

Oczywiście nie znaczy to, że nie trafisz na lepiej podświetlony egzemplarz, ale w edge LED będzie z tym ciężko i w takim wypadku bys musiał kupować w sklepie, gdzie przed zapłaceniem pozwolą Ci przetestować dany egzemplarz. EX500 też możesz trafić na nierównomierne, ale przy najnowszych CCFL nie zdaża się to tak często jak w edge LED.

Poza tym naczytałem się już naprawdę bardzo wielu for i tematów o EX500/700. Większość twierdzi, że lepszy obraz daje EX500 i to paradoksalnie mimo niższej ceny.


pzdr
 
Ostatnia edycja:

ropusz

New member
Faktycznie nie za ładnie to wygląda. Ja chciałem EX500 i bardzo mi się obraz podobał (oświetlenie było równomierne) ale żona chce TV cienki, więc chyba muszę kupić tego EX700.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ex700 tak ma nie tylko w egzemplarzu ze zdjęcia.Dlatego
jeśli musi być Sony to ex 5000
Chociaż z warunków to nie wynika
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Ja myślę, że Sony 40EX1 jest równie dobrym TV, co EX500, dodatkowo bezprzewodowy i cienki. Nie ma co bawić się w drogie nowe modele, skoro zeszłoroczne, są również ciekawe.
 

Mike25

New member
Faktycznie nie za ładnie to wygląda. Ja chciałem EX500 i bardzo mi się obraz podobał (oświetlenie było równomierne) ale żona chce TV cienki, więc chyba muszę kupić tego EX700.
EX500 nie jest gruby jak na nie-LED. No, ale skoro głównym kryterium jest żona i jej wymaganie aby był jak najcieńszy to zmienia postać rzeczy :) Tylko niestety kosztem designu będzie to gorszy TV.
 

ropusz

New member
EX500 nie jest gruby jak na nie-LED. No, ale skoro głównym kryterium jest żona i jej wymaganie aby był jak najcieńszy to zmienia postać rzeczy :) Tylko niestety kosztem designu będzie to gorszy TV.
No niestety, jak kobieta kupuje samochód to też ją tylko kolor i wygląd interesują, a nie technika ;)

Chyba muszę dać szansę temu EX700. W sumie rzadko ogląda się jednolite barwnie sceny a w różnorodnych tych przyciemnień w rogach tak bardzo nie widać. Na wszelki wypadek wezmą jakiś film na USB i sprawdzę na początkowym zielonym tle.
 

Ares78

New member
Ja myślę, że Sony 40EX1 jest równie dobrym TV, co EX500, dodatkowo bezprzewodowy i cienki. Nie ma co bawić się w drogie nowe modele, skoro zeszłoroczne, są również ciekawe.

Widzisz jak popatrzysz dokładniej w specyfikacje to różnice widać chociażby w procesorze obrazu,a wpływa on zarówno na odwzorowanie kolorów jak i przede wszystkim ( w przypadku różnic BE2 i BE3) na jakość obrazu dla sygnału SD który jakby nie patrzeć wciąż dominuje w naszych domach.
 

ropusz

New member
No i wybrałem 46EX700. Jasność jest równomierna. Nie widzę różnicy między EX500 a EX700 pomijając wygląd. Mogę szczerze polecić.
 
Do góry