Wybór głośników 5.1 i ampli do salonu 30m2

kkamil666

New member
Cześć,

Dorastam do decyzji zakupu zestawu 5.1 do salonu i potrzebuję Waszej rady co wybrać, sam się na tym niestety nie znam. Zastosowanie - 70% filmy, 30% muzyka. Razem z żoną częściej oglądamy filmy aczkolwiek nie chciałbym poświęcać jakości dźwięku przy słuchaniu muzyki, skończyliśmy swego czasu szkoły muzyczne a nasze gusta muzyczne nie ograniczają się do jednego gatunku (rock, pop, soul, indie, elektronika i od czasu do czasu muzyka klasyczna).

Salon ma około 30m2 i jest z jednej strony (z boku) całkowicie otwarty na jadalnie oraz kuchnię. Na dzień dzisiejszy wolałbym uniknąć prowadzenia kabli do głośników z tyłu/satelit, bo nie mam gdzie ich schować. Przy okazji remontu (później w tym roku) zaplanuje odpowiednie gniazda pod głośnieki po drugiej stronie salonu. Tak myślałem, że opcja 2.1 na kablu + satelity bezprzewodowo byłyby optymalne jeśli to w ogóle jest możliwe i ma sens :idea:

Muzyki słuchamy głównie ze Spotify, filmy idą przez Netflix (z PS4), więc odtwarzaczem BR nie jestem zainteresowany póki co. Telewizor na razie Sony FullHD z możliwą wymianą pod koniec tego roku ;)

Budżet jakim dysponuje, to około 5-6k zł (ampli + głośniki/kolumny). Z lektury na necie zainteresował mnie ampli Yamaha rx-v683 ale tak jak pisałem, nie jestem specjalistą. Z góry dzięki za Wasze pomysły :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To faktycznie łatwo nie będzie.
A kolor sprzęty ma znaczenie ?
Jaki masz teraz sprzęt ?
 

kkamil666

New member
Obecnie nie mam nic, dźwięk leci z TV ;-)

Kolor jest drugorzędny: czarny, brązowy, biały są OK.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zerknij na set Boston Acoustics A360/A225/A25.
W tym budżecie to rewelacyjny sprzęt i niełatwo znaleźć muzykalniejszy sprzęt w tej cenie.


Widziałem dostępne wraz z okablowaniem w jednym salonie na Q z Pabianic, możesz spytać też blackninja czy są gdzieś jeszcze dostępne.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Kawał pomieszczenia jest.
Bezprzewodowe tyły nieeee.

amplituner: Yamaha RXV683
fronty: JBL Studio 280
centralny: JBL Studio 225c
subwoofer JBL Studio 260p jak tańśzy to 250p

ewentualne tyły JBL Studio 220
 

daras34

New member
"5/6 tyś zł "
Rozglądaj się za używanym sprzętem, a trafisz na bardzo dobry dźwięk...za 5/6 tyś zł (ampli +kolumny ) mowa o nowym, to już takiego efektu nie będzie .
 
Do góry