Wybór ekranu

darekk17

New member
Witam,

Chciałbym prosić o doradzenie w wyborze ekranu, przy czym od razu zaznaczam, że nie mam
możliwości obejrzenia czy też porównania sprzętu na żywo.

Ogólnie:
Projektor używany będzie tylko do oglądania filmów (bluray, czasami mkv).
Zamontowany będzie w normalnym pokoju, tzn. w żaden sposób pokój nie będzie
adaptowany na salę kinową (żadnych specjalnych wygłuszeń, wykładzin na suficie, specjalnego koloru ścian itp.).
Projektor jak i ekran zamontowane będą na suficie, ekran zabudowany w podwieszonym suficie.
Oglądał będę raczej w ciemności, nie ma z tym problemu, okna mają rolety elektryczne
odcinające całkowicie światło.
Szerokość pokoju (na lini projektor-ekran) to 474 cm.
Ponieważ oba urządzenia zamontowane będą przy ścianach, zakładam że odległość rzucania obrazu wyniesie ok. 4m, odległośc oglądania też wyniesie ok. 3.9-4m.
I teraz tak:

Projektor: Tu jestem raczej pewien. Wybrałem Epson TW9100W.
Zależy mi na jakości obrazu i chciałbym, żeby projektor był cichy. 3D w ogóle mnie nie interesuje.
Chociaż jeżeli w tej klasie cenowej lepiej jest kupić coś lepszego to proszę o sugestię.

Ekran:
Musi być do zabudowy w suficie, elektryczny. I w miarę dobrej jakości.

Po przeczytaniu opinii prawdopodobnie wybiorę ADEO Incell (16/9).
Jaka wielkość? Bez napinaczy dostępna jest szerokość 210 / 240 cm, z napinaczami 215 / 265cm (obszar roboczy).
Jakiej wysokości czarny pas nad ekranem? - albo inaczej, na jakiej wysokości mieć najlepiej ekran?
Rodzaj materiału - wg. kalkulatora na projectorcentral.com ekran powinien miec gain 0.7, dlatego myślałem o VisionGray gain 0.8. Ale tu nie mam pojęcia tak naprawdę pojęcia.

Podsumowując:
Jaki model ekrany polecacie?
Warto kupic wersję z napinaczami? Są droższe i szersze niż wersje bez napinaczy.
Jaka wielkość ekranu?
Na jakiej wysokości powinien wisieć?
No i jaki materiał / gain?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Darek
 
Do góry