Wszystko o Samsung PS50C450 (model 2010)

k@mcio_pl

New member
Cześć,
wczoraj po długim "namierzaniu" konkretnego modelu zakupiłem Samsunga PS50C450. Zrezygnowałem z zakupu wersji C550 FullHD na rzecz C450 HD Ready 1365x768, po tym jak porównałem oba modele na trzech sygnałach z różnych źródeł.

Platforma Cyfra + (programy SD i HD)
Odtwarzacz Blue Ray
PS3

HD Ready 1365x768 okazał się w moim przypadku złotym środkiem, a przez, to świadomym wyborem. Szczerze, to zastanawiam się skąd bierze się parcie na FullHD? Nawet przy sygnale z odtwarzacza Blue Ray różnice były zauważalne tylko przy oglądaniu filmu poniżej zalecanej odległości. Co, istotne. Różnice były nieznaczne (strach napisać pomijalne, bo może wywołać, to :fool:).

Nadmienię, że około roku czasu używałem Samsunga LE40B530. Nigdy więcej LCD. Plazma rulezzzzzz :blagam:

Teraz do rzeczy. Zjechałem wszystkimi parametrami do 30%, zostawiłem włączoną opcje zabezpieczającą przed wypalaniem i cierpliwie czekam, aż plazma się wygrzeje.

Jedna ważna rzecz. Rzuca się w oczy brak powłok antyodblaskowych. Czy będzie, to bardzo dokuczliwe zobaczymy. Mam jedynie nadzieję, że ich brak odbije się korzystnie na bieli. To, sprawdzę jak poustawiam wszystko po okresie wygrzewania.

Jedno jest pewne. Jestem przeszczęśliwy :-D Wcześniejszy LCD przy plaźmie, to chłam. Plazma daje mi nareszcie satysfakcję z oglądania TV. Wszystko uległo poprawie.

Czy jest więcej użytkowników tego modelu? Podzielcie się proszę swoimi spostrzeżeniami.

Pozdrawiam
 

krisol

New member
Wyciągnąłeś dokładnie takie same wnioski jak ja.
2,5 miesiąca temu kupiłem PS50B450, a więc model wcześniejszy, który nie ma wprawdzie USB, ale ma powłokę antyrefleksyjną.
Dla mnie też obraz HD był idealny do oglądania z 3m (no, ale są ludzie, którzy lubią siedzieć 1m przed TV). Myślę, że jak kupię BR to z 3m będzie nie do odróżnienia.
Bardzo istotna była w tym wszystkim była cena. Zapłaciłem z przesyłką 2279, a za FHD (PS50B550) musiałbym dać minimum 3200. Niby "tylko" 900zł, ale to jest 40% więcej.
Pozdrawiam i życzę miłego oglądania.
 

k@mcio_pl

New member
Jestem przeszczęśliwy :grin: Plazma daje mi nareszcie satysfakcję z oglądania TV. Koniec z pikselozową papką jaką raczył mnie LCD. Znowu mogę cieszyć oczy naturalnymi kolorami, świetnym kontrastem i ostrością. Cieszy mnie brak utraty wyrazistości i szczegółowości podczas wyświetlania szybko poruszających się obiektów (brak smurzenia). I, co niezwykle ważne... ku mojej radości wróciła czerń (wiem, wiem... za większą kasę może być jeszcze lepiej) !!!

Ponoć może być jeszcze lepiej, bo dopiero po okresie wygrzewania obraz jest w pełni ukształtowany. Nie wiem czy jest, to prawda czy ludzkie bajanie. Jest na tyle dobrze, że może nic się nie zmienić, a będę nadal zadowolony.

Pozdr
 

nanyar

New member
k@mcio_pl

Interesuja mnie mozliwosci zlacza USB w tym modelu. Czy sprawdzales jakie formaty mozne otwierac przez ten USB? Interesuje mnie mozliwosc ogladanie filmow (AVI, Mkv, DiviX).

Z gory dziekuje
 

nanyar

New member
krisol - czy mozesz podac sklep, w ktorym zakupiles ten model za jedyne 2279zl (juz z przesylka)? Ja najtanszy znalazlem za 2539zl.
 

krisol

New member
2,5 miesiąca temu kupiłem PS50B450, a więc model wcześniejszy,
Niestety za taką cenę kupiłem model wcześniejszy (seria C była wtedy dopiero w planach).
Chciałem tylko kolegę K@mcio_pl utwierdzić w przekonaniu, że dokonał dobrego wyboru wybierając samsunga HD Ready.
 

mak777

New member
Od 2 dni jestem także szczęśliwym posiadaczem 50c450 ;)

Pytanko, wygrzewać go? Dałem wszystko na 30%, ale generalnie prawie nic nie widać przy takich "oszczędnych" ustawieniach ;P Ciemno - ale jeśli ma to dać pozytywne efekty na przyszłość to się przemęczę.

Na dzień dobry jak ustawiałem przez 10min wsio w menu, to później mega powidoki były, zawsze tak jest na początku??

Wgrany wczoraj także najnowszy firmware, sprawdzę czy napisy Polskie dobrze już czyta (przedtem zamiast ś, ć itd. był krzaki).

Coś jeszcze poustawiać jakoś? Jakieś rady? :)
 

markos17

New member
mak777: nie przejmuj sie powidokami, z czasem beda mniejsze.

jezeli chodzi o czcionke, to w jej ustawieniach musisz zmienic kodowanie na Europe srodkowa.
(po odpaleniu filmu z napisami, wcisnij Tools na pilocie->ustawienia napisów)
 

mak777

New member
Jeszcze jedna sprawa, mam film w mp4, w sklepie na 42c450 nie odtwarzał się - brak kodekda, na 50c450 szedł bez problemu. Właśnie wrzuciłem ten sam film w domu już nie odtwarza :/ Brak kodeka (w sklepie odtwarzał na innej sztuce bez problemu). Jest jakiś sposób na pobieranie kodeków czy coś? Bo nie do końca rozumiem. Firmware mam najnowszy.
 

Hubertus2

New member
Wyciągnąłeś dokładnie takie same wnioski jak ja.
2,5 miesiąca temu kupiłem PS50B450, a więc model wcześniejszy, który nie ma wprawdzie USB, ale ma powłokę antyrefleksyjną.
Dla mnie też obraz HD był idealny do oglądania z 3m (no, ale są ludzie, którzy lubią siedzieć 1m przed TV). Myślę, że jak kupię BR to z 3m będzie nie do odróżnienia.
Bardzo istotna była w tym wszystkim była cena. Zapłaciłem z przesyłką 2279, a za FHD (PS50B550) musiałbym dać minimum 3200. Niby "tylko" 900zł, ale to jest 40% więcej.
Pozdrawiam i życzę miłego oglądania.

Witam
Czy kolega mógłby podać gdzie zakupił takowy sprzęt po tej cenie, będę wdzięczny.
Pozdrawiam
 

Locust Star

New member
Zielony Śnieg

Wczoraj zawitałem z laptopem do MediaMarkt w celu ogólnego porównania kilku TV.
Jako, że ostatnio mój Panas 42X10Y zalewa mlekiem swoją czerń, postanowiłem skierować swą uwagę ku Samsungowi.

Tutaj zdecydowanie wyróżniał się cenowo/jakościowo PS50C450. Mam jednak kilka ważnych pytań:

1. Czy ktoś z was zauważył u siebie taki zielony śnieg pływający po ekranie? Szczególnie widoczny na czarnym tle. Rzuca się też w oczy kiedy włączymy menu TV - tak jakby ciut śnieżyło. Może to wina zasilania w MM?

2. Czy ktoś miał okazję porównać głębię czerni tego modelu do modeli Panasonica w podobnym przedziale cenowym? Np. do TX-P42X10Y?

Do płynności obrazu nie mam żadnych zastrzeżeń. Puszczałem sobie kilka filmów w 720p, trailery Incepcji w 1080p i kilka urywków w SD. Pierwsze co rzuciło się w oczy to automatyczne zeskalowanie pulpitu do rozmiarów ekranu TV. Panasonic tego nie miał i nie dało się tego zrobić z poziomu TV - trzeba było ustawiać w sterownikach nVidia (GeForce 9600M GS). Czytelność czcionek również lepsza - obraz bardziej wygładzony, a zarazem bardzo czytelny i ostry :)

To jak myślicie? Warto zamienić mojego "bielejącego" X10Y na C450? :D
 

mrraffi

New member
Ten "zielony śnieg" widoczny jest u mnie tylko gdy nie ma jakiegokolwiek sygnału. W przypadku gdy obraz jest zwężony w pionie tzw. czarne pasy już tego nie widać. Obraz w tych miejscach jest "czarny". Ogólnie widać to tylko przy zmianie kanałów z bliska i do momentu pojawienia się właściwego obrazu. Niezależnie czy menu jest włączone czy nie.
Co do czerni, matryca w PS50C450 nie jest czarna, aczkolwiek w TV po załączeniu opcji czerni na max, widać znacząca różnicę na korzyść czerni, przy czym dotyczy to tylko elementów obrazu ewidentnie czarnych, stają się zauważalnie czarniejsze, jeśli można mówić ze coś może być bardziej czarne ;-))
 
Ostatnia edycja:

Locust Star

New member
mrraffi, dzięki za info.

Najbardziej interesuje mnie teraz, czy c450 wyświetla głębsza czerń niż Panas 42X10Y. :confused:

Miał ktoś okazję porównać?
 
Do góry