Współpraca plazmy TX-P42GT60E z komputerem

Gajdzin

New member
Od 2 dni jestem posiadaczem Panasonic TX-P42GT60E. Telewizor spisuje się świetnie jako telewizor, ale bardzo źle współpracuje z komputerem. Problemem jest migotanie (flicker). Kiedy podniosłem częstotliwość odświeżania obrazu na karcie graficznej z 50Hz do 60Hz sytuacja się poprawiła, ale nadal nie jest dobrze. Ekran mruga jak stary monitor CRT ustawiony na zbyt niską częstotliwość odświeżania. Śpieszę dodać, że karta graficzna (NVidia GeForce 9500GT) jest ustawiona na prawidłową rozdzielczość 1920x1080p i telewizor prawidłowo się synchronizuje z tą rozdzielczością.

Przyszło mi do głowy, żeby kupić kartę graficzną o wyższej częstotliwości odświeżania przy rozdzielczości Full HD. I tu się zaczęły problemy. Panasonic Polska nie umie powiedzieć, jakie szybkości odświeżania jest w stanie przyjąć ich telewizor. Z drugiej strony od czasów wycofania z rynku monitorów CRT producenci kart graficznych przestali podawać ten parametr: maksymalną częstotliwość odświeżania dla danej rozdzielczości.

Jeżeli ktoś mógłby mi coś poradzić w kwestii tego migotania, to byłbym bardzo wdzięczny.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Marcin Bruczkowski
 

digitalus

Banned
Witam.
Telewizor plazmowy jest doskonaly do ogladania filmow i transmisji sportowych .Plazma nie nadaje sie jako tradycyjny monitor komputerowy.Powidoki beda na pewno(ostrzezenie w instrukcji plazmy) ktore dotyczy statycznych obrazow czyli np ikony , pasek zadan , itp).Szkoda plazmy do wyswietlania statycznych obrazow.Monitor lcd mozna kupic za 500zl.
 
Ostatnia edycja:

Gajdzin

New member
Witam.
Telewizor plazmowy jest doskonaly do ogladania filmow i transmisji sportowych .Plazma nie nadaje sie jako tradycyjny monitor komputerowy.Powidoki beda na pewno(ostrzezenie w instrukcji plazmy) ktore dotyczy statycznych obrazow czyli np ikony , pasek zadan , itp).Szkoda plazmy do wyswietlania statycznych obrazow.Monitor lcd mozna kupic za 500zl.

Dzięki za odpowiedź, digitalus - w moim przypadku nie ma różnicy, od wielu lat mój główny telewizor w salonie jest podłączony wyłącznie do komputera i służy zarówno do oglądania filmów, jak i np. YouTube. Telewizji jako takiej nie oglądam od 10 lat (no, czasem wyjątkowo, jak sam się pojawiam w jakimś programie - wtedy rodzina chce mnie zobaczyć na żywo :)

Dlatego chciałbym coś zrobić, żeby poprawić przynajmniej jakość obrazu przy wybieraniu plików z filmami na NAS itd. Przełączenie karty graficznej z 50 na 60Hz zmniejszyło migotanie obrazu, więc myślę, że jeszcze wyższe częstotliwości odświeżania (72 albo 85Hz) przyniosłyby dalszą poprawę...?

Marcin Bruczkowski
 
Do góry