Witam

Reggienald

New member
Witam wszystkich!

Jestem tu nowy i założyłem konto z powodu nurtującego mnie pytania, a mianowicie:
Samsung UE55H7000SL czy Sony KDL-55W805B?

Posiadam obecnie wyżej wymieniony Sony, ale pojawił się problem z napisami. Oglądając serial w jednym z odcinków napisy były OK, w drugim wszystko takie samo a napisów nie czytał.
Mam możliwość wymiany telewizora i myślałem o tym samsungu.
Czytałem testy obydwu telewizorów, zarówno pierwszy jak i drugi wypadł bardzo dobrze. Samsung będzie droższy o jakieś 500 złotych.
Czy ktoś jest w stanie mi coś doradzić?

Z góry dziękuję!
 

Reggienald

New member
Akurat te 500 złotych nie jest takie ważne... To jest ten jeden serial, nie wiem co będzie z resztą filmów, czy przypadkiem nie będzie jakichś problemów.
To jest dość ważne, bo ostatnio straciłem jakieś 40 minut wolnego czasu na przekładanie dysku od tv do kompa. Jest to dość irytujące.
Jeśli to jest niewiadoma czy dane napisy będą odczytane czy nie, to wolałbym wymienić ten telewizor. Kwestia tego jak się mają parametry i jakość tego samsunga do sony.
Czy nie stracę na jakości obrazu?
 

collider

New member
Bez reklam
Ekspertem od telewizorów nie jestem, ale gdybym miał wybierać to jednak Samsung robi na mnie lepsze wrażenie. Zdobył też wyróżnienie za najlepszy telewizor Full HD na EISA. W większości przypadków z tego co gdzieś czytam to telewizory Samsunga raczej dają sobie bardzo dobrze radę z wszelkimi plikami i napisami. Jednak przestrzegam, że osobiście tego telewizora nie testowałem i może się okazać, że też wystąpią jakieś problemy z napisami. Zresztą nigdy bym nie wybierał telewizora w którym za kryterium robił by odczyt napisów gdyż z tym czasem i na PC ludzie mają problemy. Wiadomo jak jest a inna sprawa, ze można też je konwertować na różne sposoby tak by dopasować je do możliwości sprzętu.
 

Reggienald

New member
Dzięki za odpowiedź.
Ja ekspertem nie jestem, więc byćmoże nie zauważę nawet różnicy pomiędzy tymi telewizorami. Będę oglądał na pewno więcej filmów z usb. Czytałem właśnie o tym samsungu i wyróżnieniu EISA i pomyślałem, że może to być dobra alternatywa.
Szukałem różnych informacji w internecie na temat tych napisów i ktoś miał dokładnie taki sam problem jak ja na tv sony. Po prostu nie mam ochoty na szukanie, konwertowanie napisów. Wydaje mi się, że telewizor w tej cenie nie powinien mieć z tym problemów. Co ciekawe sprawdziłem wczoraj film z usb w sklepie i w sklepie odczytał napisy. W domu ponownie nie...
Z tego co wiem to samsung ma dużo lepszy smart tv i dodatkowy pilot. W sony musiałem zainstalować aplikację na telefon.
Na pewno będą też jakieś filmy ze stron internetowych, więc nie wiem czy samsung nie byłby wygodniejszy w użyciu.
Samsung ma tą powłokę "ultra clear", ma to swoje plusy i minusy. Nie wiem czy lepiej oglądać tv na ekranie półmatowym czy takim jak lustro.
Jeśli masz jeszcze jakieś spostrzeżenia z góry dziękuję:)
Wybór nie jest łatwy a na wymianę nie zostało mi zbyt wiele czasu
 

collider

New member
Bez reklam
Rodzaj ekranu powinien byc dobrany w zaleznosci od miejsca gdzie telewizor bedzie uzywany. W jasnych pomieszczeniach lepiej bedzie wygladal ekran ktory powoduje mniej odbic, refleksow. Jezeli chodzi o funkcje smart a co sie z tym wiaze mnogosc aplikacji to Samsung zabija konkurencje. Sony na pewno ma swietny obraz i sam wielokrotnie ogladalem prezentacje gdzie mialem usmiech na ustach. Nawet kiedys tu w jednym z postow napisalem, ze Sony pod wzgledem obrazu jest dla mnie numerem jeden. Jednak porownujac kilka wysokich modeli roznych marek mozna zauwazyc, ze obraz na nich uzyskiwany jest naprawde dobrej jakosci i co wazne bardzo porownywalny. Wtedy trzeba wziasc jeszcze pod uwage kilka innych parametrow. Isc na kompromis i wybrac ten ktory i wyswietli obraz w oczekiwanej jakosci a i bedzie posiadal funkcje z ktorych bedziemy korzystali lub spowoduja obsluge telewizora bardziej komfortowa.
 
Do góry