Witam poszukuję projektora do 2500 zł

hitachi

New member
Witam czy kupić projektor do 2500zł czy lepiej jakiegoś chińczyka za 600zł? Oba dają obraz full hd tylko chińczyk to technologia led a epson 3lcd. A dlp mnie nie interesuje bo boli głowa po nim. Zostaje epson albo no name z chin pokroju byintek, aun, wasco...jest tego. epson za 2500 zl to Ceneo pokazuje: fh06. u05, tw740,te5300. Z nich który najlepiej sprawdzi się w sredno jasnym pomieszczeniu? odległość do ściany od 2,5m do 4 m.
 

gutozaur

New member
Na temat Chińczyków się nie wypowiem bo taki sprzęt nie jest w kręgu moich zaoferowań. Zakładam że skądś wynika ta różnica w cenie i podejrzewam że w dzień nic nie obejrzysz na takim projektorze. Osobiście posiadam Epson eh tw5650 i jestem zadowolony. Mam go dwóch lat i kupiłem go na brytyjskim Amazonie za 2 600 ale to była wtedy niezła promocja i pojawia się raz na pół roku. Da się oglądać w średnio jasnym pomieszczeniu w dzień ale nie ma z tego przyjemności i wydaje mi się że w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz twój budżet jest niższy więc celował bym w niższego epsona. Wieczorem włączyć sobie film lub obejrzeć mecz to fajna sprawa.

Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
 

DrWredman

Active member
Sprecyzuj co wg. Ciebie oznacza średnio jasne pomieszczenie?
Czy masz jasne ściany i będziesz oglądał wieczorami zasłaniając zasłony? Czy zasłony przepuszczają światło? Czy masz za oknami latarnie uliczne? Czy może chcesz oglądać w dzień?
 

hitachi

New member
ściana jest jasnoszara ale jest to pokój dzienny wiec jest jasno ale od strony zachodniej wiec bezpośrednio słonce dochodzi teraz ok 15tej godziny (ale jesienią i zima będzie ciemno), dlatego wolałby jasny projektor bo w nocy spie.
epson jak czytam bardzo się wycwanił z cenami w wyniku pandemii podniósł ceny i wypościł na rynek gorsze modele. Dlatego może inni nie są tacy cwani i może przeproszę się z technologia dlp zważywszy ze ponoć weszło 3dlp, które nie powoduje bólów głowy.

Myślałem o tw5300 ale nowszy jest tw740 tylko kontrast ma dwa razy gorszy i jako oni chcą zawojować konsumentów oferując produkt gorszy od poprzednika?
tw5400 jeszcze nie dawno kosztował 500zł mniej a tw5600 można było kupić za 2500. Teraz wszystko jest drogie :(
 

gutozaur

New member
U mnie wygląda to tak że po prawej stronie od wyświetlanego obrazu mam okno 2x3m w które świeci słońce do 15 i mam tylko żaluzje, które idealnie nie odcinają światła. Będę montował jeszcze zasłony blackout i wtedy będzie dużo lepiej. Jednakże światło wpada mi jeszcze przez kuchnie więc nigdy nie będzie idealnie w dzień. Ściany i żaluzje mam ecru więc to nie pomaga. Da się oglądać jeżeli słońce jest za chmurami. Bez chmur do 15 widać ale to nie ma nic wspólnego z dobrym obrazem. W ciemnych scenach mało widać. Dodam że oglądam na Eco więc jasność mniejsza i na maksymalnej wielkości ekranu więc też mniej jasności daje projektor. Jeżeli będą zasłony to będzie dobrze bo słońce akurat wali mi w ścianę na której jest obraz.

Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
 
Do góry