wisząca plazma - przewody

gufi

New member
Witam! Za kilka dni będę szczęśliwym posiadaczem plazmy.Planuję ją powiesić, a przewody ukryć w ścianie. Proszę o podzielenie się "patentami" na sposób poprowadzenia kabli w ścianie.
 

k0liber

New member
Witam,

u mnie już na etapie budowy w ścianie została zakuta rura z tworzywa o przekroju prostokątnym (oryginalnie wentylacyjna), przez którą śmiało przejdzie wtyk euro. Jeden jej koniec (zapatrzony w kolanko) wychodzi w ścianie na wysokości 110 cm, drugi w listwie podłogowej - za szafką rtv.
Tylko nra razie dziura strasznie zionie pustką na tej ścianie, bo telewizora ciąle nie ma :) Jednak jak wymarzony telewizor zawiśnie na ścianie, to kable będą niewidoczne.

Pozdrawiam,

k0liber
 

adrianus

New member
A ja zakupilem specjalna komode ,bezposrednio nad ktora mozna zawiesic plazme i zakryje wszystkie kable.
Ale to kwestia wyposażenia pokoju.Komoda jest kolonialna,ale zrobiona jakby specjalnie w tym celu.
 

wozi

New member
Na kable troche trzeba uważać.
Plazma JVC przez pare dni chodziła na zwykłym ordynarnym koncentryku.
zakupiłem "profesjonalny" ekranowany kabel i obraz zdechł. Pojawiły się ukośne pasy (jakby ukosna siatka w pasach szerokości 15 cm) obraz lekko stracił kontrast. Zmieniłem na poprzedni kabel i wszystko wróciło do normy.

Troche mnie to "zmyliło". Może warto by sie dowiedziec od kolegów jakich kabli uzywać (producent) i jakich długości - tym bardziej jak chce sie je wkuć w ścianę !!!

wozi
 

k0liber

New member
wozi napisał:
Może warto by sie dowiedziec od kolegów jakich kabli uzywać (producent) i jakich długości - tym bardziej jak chce sie je wkuć w ścianę !!!
Wkuwanie kabli w ścianę na pewno nie jest dobrym sposobem - nie ma się praktycznie żadnej możliwości rozwoju. Ja jednak nie zakułem kabli, ale kanał na kable - to znaczna różnica :)

Pozdrawiam,

k0liber
 

shat

New member
Hello!

To zaden problem, powiedz tylko o tym swojemu "tynkarsko-gipsowemu Mistrzowi"... A kanal na przewody zrobi za hajs... Glebia to 6 cm. max...

PZDR :cool:
 

kowal

New member
Ja nie miałem wyboru, bo ściana w bloku ma ok. 8 cm, jest zaj....cie twarda i solidnie zbrojona więc wkuwanie kanału odpada. Musiałem więc skorzystać z opcji nawierzchniowej. Oczywiście plastikowa listwa elektryczna nie wchodziła w grę, a gotowe rozwiązania ( np. Vogel's ) były trochę przydrogie i nie bardzo pasowały do design-u LG PX5 więc wymyśliłem sobie własną opcję. Kupiłem w Castoramie dwa profile "H" z anodyzowanego aluminium, dwie aluminiowe rurki i jeden półokrągły aluminiowy próg ( wszystkie części w identycznym odcieniu i identycznej długości 1 m ) wyszło w sumie poniżej 100 PLN. Spiąłem to razem pionowo tak, że ( patrząc od lewa ) najpierw idzie rurka potem dwa profile dane na płasko i znów rurka, a na to wszystko z wierzchu ( na łaczeniu profili H ) próg. Wygląda lepiej niż wszystko co widziałem w sklepach i można do tego upchać sporo kabli, bo nie trzeba przepychać całych wtyczek - wystarczy rozpiąć mocowanie całości, włożyć kabelki w otwarte profile i złożyć na nowo. Dodatkowo uzyskałem w ten sposób 5 osobnych ekranowanych od siebie kanałów ( dwie rurki, dwie przestrzenie między rurkami i profilami H i jedna duża przestrzeń między profilami H ) więc nie ma obawy o to, że kabel sieciowy idzie obok anteny i wizji.

Załączam zdjęcie poglądowe; sorry za jakość ale tylko takie mam przy sobie ( w komórce :) )
 

Attachments

  • kanał.JPG
    kanał.JPG
    2,5 KB · Wyś: 3693

gosiaq

New member
Naprawdę przydałoby się więcej zdjęć,mam ten sam problem.

PHP:
[QUOTE][/QUOTE]
kowal napisał:
Ja nie miałem wyboru, bo ściana w bloku ma ok. 8 cm, jest zaj....cie twarda i solidnie zbrojona więc wkuwanie kanału odpada. Musiałem więc skorzystać z opcji nawierzchniowej. Oczywiście plastikowa listwa elektryczna nie wchodziła w grę, a gotowe rozwiązania ( np. Vogel's ) były trochę przydrogie i nie bardzo pasowały do design-u LG PX5 więc wymyśliłem sobie własną opcję. Kupiłem w Castoramie dwa profile "H" z anodyzowanego aluminium, dwie aluminiowe rurki i jeden półokrągły aluminiowy próg ( wszystkie części w identycznym odcieniu i identycznej długości 1 m ) wyszło w sumie poniżej 100 PLN. Spiąłem to razem pionowo tak, że ( patrząc od lewa ) najpierw idzie rurka potem dwa profile dane na płasko i znów rurka, a na to wszystko z wierzchu ( na łaczeniu profili H ) próg. Wygląda lepiej niż wszystko co widziałem w sklepach i można do tego upchać sporo kabli, bo nie trzeba przepychać całych wtyczek - wystarczy rozpiąć mocowanie całości, włożyć kabelki w otwarte profile i złożyć na nowo. Dodatkowo uzyskałem w ten sposób 5 osobnych ekranowanych od siebie kanałów ( dwie rurki, dwie przestrzenie między rurkami i profilami H i jedna duża przestrzeń między profilami H ) więc nie ma obawy o to, że kabel sieciowy idzie obok anteny i wizji.

Załączam zdjęcie poglądowe; sorry za jakość ale tylko takie mam przy sobie ( w komórce :) )
Wygląda ciekawie:)
 
Do góry