Wejście w 65" OLED

matti123

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 40m, duzy salon połaczony z aneksem
2.
Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4,5 m
3.
Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4.
Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Idealnie na osi telewizora
5.
Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6.
Jak słońce świeci w pokoju? Pokój pólnocno zachodni okno za plecami i z boku, ale ewentualnie rolety do zaslonięcia w słoneczny dzień
7.
Jaki masz obecnie telewizor? Samsung UE46E6400
8.
Co chcemy aby telewizor posiadał?
* Dobry kontrast
  • Dobrą czerń
  • liczę na efekt wow przy oglądaniu filmów na netflix i innych platformach Vod z powodu zmiany technologii na OLED
*Płynność przy meczach piłkarskich ale tubmam wrażenie nadal sygnał viaplay nadal nie jest wystarczająco dopracowany
9.
Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
* Dekoder upc
* Filmy oglądane są głównie HBO/Netflix/canal+
Sport na aplikacjach Canal+, viaplay
10.
Jakie urządzenia? Polk magnifi max sr 5.1 (w ciagu kilku lat rozważam lepszy sprzet)
11.
Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3h, weekend 5h (mecz+film)
12.
Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? TAK - mecz piłkarski, lub film
13.
Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy/Seriale + Sport
14.
Czy zamierzasz surfować po internecie? Nie
15.
Czy zamierzasz grać w gry? Bardzo okazjonalnie XBox one
16.
Preferencje co do marki? Zadowolony byłem z Samsunga ale po zakupie kolegi zraziłem się ponieważ po 3 latach nie mozna było zainstalowac aplikacji Canal+ i innych do oglądanie meczów.
SONY
17.
Preferencje co do wielkości? 65" wiekszy nie wejdzie na tło ścianki wcześniej wykonanej, dodatkowo większy i rozszerzenie ścianki zwieksza mocno wymagany budżet na telewizor
18.
Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? W tygodniu wieczorem, w weekend czasami mecz w dzień
19.
Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? max 9000pln ale chętnie znajde dobre rozwiązanie cena do jakości za 7000pln o ile będzie widoczny skok jakościowy przy zmianie na OLED
21.
Jak często wymieniasz telewizory w domu? Raz na 10lat
22.
Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? telewizję w 90% oglądam z aplikacji

Główną moją obawą jest długość wsparcia aplikacji dla danego telewizora. Chciałbym dostać gwarancje od jakiegoś producenta przynajmniej 5lat. Rozumiem że jest to niemożliwe dlatego chcialbym postawić na telewizor który teoretycznie da wsparcie swojego systemu jak najdłużej. Chce uniknąć zakupu gdzie dowiedziem się że za 2-3 lata muszę dokupić Chromcasta lub podobne urządzenie. Stosowałem Xiomi mi i nie jestem do końca zadowolony (głównie brak Ethernetu).
Dlatego preferuje wybór rozwiązań na Android/Google TV. Jestem przekonany że systemy własne są krócej wspierane. Jeśli macie inną wiedzę proszę wyprowadzcie mnie z błędu.
Z tego względu przyglądałem się głównie telewizorom Sony i przyjmuję alternatywę Philipsa, matrycę wolałbym mieć od LG niż z Samsunga. To moje przekonanie pewnie łatwoby zmienić.

Zastanawiałem sie poprostu nad większym telewizorem LED ale rozumiem żeby poczuć wyrazną różnicę zdecydowałem się na OLED i dwukrotnie wyższy budżet.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dobrze to oceniłeś .
I masz extra modele 65" Oled w klasie cenowej :
  • LG 65G23 , galery za 8800 zł
  • Philips 65Oled 807 za 8800 zł
Do warunków i potrzeb które opisałeś - jest rewelacja .
Plus dodatkowo masz pakiet gratisów do każdego o wartości 500 zł
Jeśli dołożysz trochę to wystarczy na nowego Samsunga 65S90C

Na Sony 65A 90J - musisz jeszcze dużo zbierać, Ale różnic za tę dopłatę nie zobaczysz.
 

matti123

New member
LG i Samsung mają swoje systemy więc zostaje mi Philips. Naczytałem sie negatywnych opini o niejednorodności matrycy o 65Oled 807 choć został moim faworytem, więc znów jestem w kropce.
Co myślicie w tym kontekście o Sony 65A75K?
Czy zauważyliscie że dlùgość wsparcia aplikacji jest lepsza dla wyższej półki danego producenta?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz przy zakupie w pakiecie sprawdzenia oleda Philipsa przed wysyłką.
Więc bez obaw.
 

matti123

New member
Cześć, czy ktoś mógłby się wypowiedzieć w kwestii Sony 65A75K głównie w kontekściePhilips 65Oled 807?
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Masz teraz promocje na A80K w 65” i niewiele więcej wychodzi od A75K i dalej w Twoim budżecie.
Mam A80K, więc jak masz pytania to wal. I pamiętaj, że w przypadku tv od Sony, możesz w ciągu roku od kupna wykupić rozszerzoną gwarancje producenta. Od roku do 3 lat ponad standardową 2 letnią.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale ten model to nie ta liga i nie ta klasa co Philips, tym bardziej ,że mieścisz się w klasie cenowej Philipsa.
Philipsa masz na najnowszym procesorze P5 szóstej generacji, nowy ambiloight,, skalowanie.
 
Do góry