Wąski salon - kino 5.1, soundbar, stereo?

CrisSc

New member
Witam,

proszę o pomoc w doborze sprzętu - jestem nowy na forum i dość zielony w tematyce audio.

Szukam sprzętu do wąskiego salonu, szerokość ok 5 x 3 plus aneks kuchenny, w szczególności jest dość wąsko na przestrzeni telewizor-sofa - pomiędzy ścianami ok 3 metry.

Potrzebuję sprzętu do filmów/muzyki/konsoli w takiej kolejności jaką wymieniłem 50/40/10%

Kompletnie nie wiem czy do takiej małej przestrzeni odpowiedni będzie zestaw 5.1, suondbar czy może 2.1.

Z racji małej przestrzeni zależy mi na jak najmniejszych kolumnach, jak najmniejszej ilości kabli. Mile widziana byłaby łącznośc bezprzewodowa z ipadem itp urządzeniami.

Nie jestem audiofilem, nie chcę przeznaczać dużych pieniędzy - czy w przedziale powiedzmy 1.500 - 2.000 zł znajdę coś sensownego? Co polecacie?

Jak wrzucić zdjęcie? Mam rysunek salonu
 

CrisSc

New member
Dzięki za odp. - takie soundbary generują przestrzenny dźwięk, czy na takie efekty konieczne jest kino 5.1? Mam na myśli efekty podczas filmów
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Żaden typowy soundbar nie da Ci tego co zestaw z dedykowanymi surroundami (5.1). Musisz mieć tego świadomość.
Dobry soundbar będzie co najwyżej symulował takie efekty, oczywiście z tylną ścianą nic nie zrobisz, ale na froncie sprawdzą się już przyzwoicie.
Dobrym przykładem jest Bose, rewelacyjnie udaje kino, ale to już koszt rzędu 6k. Z tańszych spokojnie coś znajdziesz, to są zgrane zestawy (efekciarskie). Ew.coś na monitorach + wzmacniacz.
KD 5.1 w tym budżecie, nie specjalnie. Osobiście wolę dobry SB jak marne (dudniące) 5.1
 

CrisSc

New member
Dzięki za Wasze rady, soundbar wydaje się o tyle fajny, że zajmie mało miejsca, a skoro jestem w tej materii zielony, to pewnie i tak da radę dźwiękowo. Ten JBL wydaję się bardzo spoko, chociaż szczerze przyznam, że zaskakują mnie ceny takich małych urządzeń (ok. 2000zł)

Na jaki budżet trzeba się nastawić w przypadku w miarę przyzwoitego zestawu KD z jak najmniejszymi głośnikami? Możecie podrzucić jakieś propozycje?
 

CrisSc

New member
ok. 1000 zł drożej widzę philips phidelio b5/12, co o tym sądzicie? Różnica w cenie będzie adekwatna co różnicy w nagłośnieniu?
 
Do góry