W1070 i problemy z ostrością

gryzak

New member
Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Zarażony u kolegi dużym ekranem, podjąłem decyzję o montażu projektora w salonie. Drogą dedukcji i kilkudziesięciu godzin czytania wybór padł na Benq w1070.

Na chwilę obecną dokonuję testów na ścianach w dwóch różnych pomieszczeniach. Oczywiście docelowo będzie ekran manualny. Po kilku godzinach oglądania przeróżnych źródeł mam wrażenie, że projektor ma problem z ostrością. Gdy ustawię ostrość na środek to prawa strona jest super ostra a lewa rozmyta.
Siatka testowa ustawiona co do milimetra. Z resztą nie ma różnicy nawet przy lekkich odchyleniach; nierówna ostrość jest taka sama (na niekorzyść lewej strony).

Gdy ustawię najlepszą ostrość na lewą stronę to prawa jest mocno rozmyta, a środek średnio. W zasadzie jedynym kompromisem jest ustawić wszędzie średnią ostrość ale obraz nie jest tak ostry jak powinien być.

Czy są jakieś sposoby na eliminację tego efektu, czy ewidentnie wada projektora?

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam! :smile:
 

gryzak

New member
Dla potomnych informacja. Benqa oddałem w końcu (zakupiony przez neta). W nowym obraz jest żyleta, więc w tamtym była wadliwa soczewka.
 
Do góry