W jaki sposób powiesić LCD TV na ścianie wykonanej z tzw. cegły dziurawki?

Yugolek

New member
Witam serdecznie,
od niedawna jestem szczęśliwy posiadaczem LG 32LB2R.
Przyszedł czas na powieszenie TV na ścianie wykonanej z tzw. cegły dziurawki... i tu pojawił się problem.

Kupiłem uchwyt dobrej klasy jednak po rozmowach z "fachowcami" pracującymi w marketach budowlanych zastanawiam się w jaki pewny sposób powiesić TV na ścianie? Z rozmów wynika, że cegła dziurawka może nie wytrzymać tak dużego ciężaru i pewnego pięknego dnia mogę zastać TV na ziemi, czego nie zniosę :(

W związku z tym uprzejmie proszę o informację jakie jest Wasze doświadczenie w tej kwestii, jaki system mocowania polecacie? Kotwy, jakieś super mocne kołki rozporowe?

Być może możecie polecić firmę która działa na terenie Poznania i mogłaby zająć się profesjonalny powieszenie TV?

Z góry bardzo dziękuję
 

autorus

New member
Też będę montował wieszak ale sprawdzając ile taki tv waży to nie widzę takiej możliwości zeby spadł. To naprawdę jest leciutkie. Ja montuję na rozporowe i tyle. No chyba że walniesz za dużą dziurę pod kołek i normalnie ci wypadnie :)

Na kołek działa siła zcinająca i zginająca. Jak nie będziesz robił bujaczki z tv nic się nie powinno stać.

Autorus
 

blur123

New member
Bez obawy, nie takie rzeczy się wiesza na zwykłe kołki rozporowe. Zastosuj powiedzmy rozmiar 8 mm i słonia na tym powiesisz.
 

autorus

New member
blur123 napisał:
Bez obawy, nie takie rzeczy się wiesza na zwykłe kołki rozporowe. Zastosuj powiedzmy rozmiar 8 mm i słonia na tym powiesisz.

Wczoraj właśnie powiesiłem. Okazało się że też mam dziury w ścianach tzn pustaki z dziurami. Ale nie było problemu szczególnie ze lcd waży ok 20 kg, więc całośc robót włacznie z załozeniem go zrobiłem sam.

Natomiast gdybym na tym miał wieszać moją plazmę no to zafundowałbym sobie dla bezpieczeństwa długie kołki 16cm może nawet 20. I śróby oczywiście 10.

Pozdrawiam

Autorus
 

areg

New member
Jeżeli mam problem ze stabilnścią kołków to najpierw w otwór "wszczykuje" ośmiorniczkę i później wkładam kołek jak ośmirnica wyschnie wkręcam śrubę - jak narazie wszystko wisi w tym LCD :)
 

Yugolek

New member
Bardzo dziękuję za dobre rady, może faktycznie samem spróbuję powiesić ten telewizor, chociaż ściana ma tylko 6,5 cm więc długie kołki rozporowe odpadają.

W ogóle zastanawiam się nad kołkami... gdyż z moich rozmów z fachowcami wynikało, że kołki rozporowe nie spełniają swojej funkcji w ścianie dziurawce. Po nawierceniu ścianki cegły kołek trafia w puste miejsce.

W związku z tym zastanawiam się nad tzw. kotwami. Ich zaletą jest to, że po wkręceniu "rozkładają się" w pustym miejscu coś na kształt litery T.

Proszę o informację czy ktoś z Was stosował kotkwy i jak one zdają egzamin w przypadku cegły dziurawki?
 

tom_net

New member
Polecam kołki Fisher'a (nacinane po bokach) nic ich nie wyrwie ze ściany, trochę drogie ale naprawdę warto.
 

atyp1

New member
w cegle dziurawce

Jesli mialbym sciane o grubosci 6,5cm (+ tynki) ..z cegly dziurawki to jesli bylaby mozliwosc przykrecilbym tona wylot srubami do drewna z duza podkladka z glowkami i podkladkami ukrytymi pod tynkiem z drugeij strony (4 dziury d zagipsowania).
Normalne kolki na dziurawce moga sie nie sprawdzic ,bo to jest miejscami material kruchy i ma puste przestrzenie , ..z kolei kolki do pustych przestrzeni (metalowe!!!) tez nie beda dobre do tego. bo jak trafisz w fuge to nic nie skrecisz . napewno sruby z szesciokatnym lbem i max srednica na jaka pozwala otwor w uchwycie.
 

Leslawoj

New member
Uchwyt lcd mocowany do ściany z cegły dziurawki

Do ściany z cegły dziurawki polecam kołki metalowe:
277111701028994876_368042006163658902.jpg

lub odpowiednio użebrowane kołki plastikowe:
277111701028994876_368042000526514321.jpg


Dobrze jest też aby uchwyt do telewiozra LCD miał odpowiednio szeroki element mocowany do ściany, zwłaszcza jeżeli TV jest mocowany obrotowo:

http://www.uchwytylcd.eu/index.php?p53,vantage-point-model-a83-b-do-90kg
 

Jedras

New member
Znalazłem na google:
"...wybraliśmy takie kołki, do których dokupuje się dłuższe od
nich wkręty - chodzi o to, że przy wkręcaniu wkręt ma przebić
kołek - wtedy on trzyma jak należy. To się właśnie nazywa TSX i jest
przeznaczone m.in. do cegieł dziurawek. Aha, no i pan fachowiec
powiedział, że otwór po wierceniu bezwzględnie musi zostać
oczyszczony z pyłu żeby mocowanie było poprawne."

kolekwd3.jpg
 

masarosz

New member
a w karton gips jak montowac 37'

Witam Forumowiczów,

może macie jakiś patent na montarz LCD na ścianie z karton gipsu?
Czy ti wogóle wchodzi w rachubę taki montaż?

20 cm za ściana z kartonu mam ścianę z cegieł.

Prośba o radę

Pozdro \
Masarosz
 
Do góry