VT30 - nie za ciemny obraz w dzień?

robertos80

New member
Witam.
Od jakiegoś czasu szukam TV i po przewertowaiu forum skłaniałem się do p42vt30. Już miałem kupować u Kikiego, ale okazało się, że plazmy się sprzedały i trzeba było czekać na nową dostawę. W międzyczasie kasa jakoś się rozeszła i planuję tv kupić po świętach. Jednak czytając recenzje wychodzi na to, że tv jest super, ale tylko gdy ogląda się go po ciemku. Mi najbardziej zależy na oglądaniu filmów HD z zewnętrznego playera wieczorem przy sztucznym oświetleniu (lampka przy sofie). No ale niedługo dziecko będzie chciało już oglądać bajki, a w dzień nie chciałbym, aby wszyscy oglądali tv w zaciemnionym pomieszczeniu. Pokój jest w lecie dosyć słoneczny (strona płd-zach), w zasadzie od południa do wieczora wpadają promienie słoneczne. Jednak balkon jest trochę zabudowany, przez co promienie nie padają bezpośrednio na ściany, także nie będzie problemu padania promieni słonecznych na tv. Po tym "krótkim" wstępie chciałbym uzyskać od Was odpowiedzi na pytania:
- czy da się ten tv oglądać w dzień bez zasłaniania rolet? Na pewno jakość obrazu spadnie, ale czy można jakoś podkręcić jasność, aby dało się oglądać (czerń w dzień nie musi być super, wystarczy że obraz nie będzie zbyt ciemny dla dziecka oglądającego bajki)
- jeśli nie vt30, to jaki LCD w tej cenie (~4600)? Tak jak pisałem najważniejsze jest oglądanie filmów wieczorem, więc chyba clouding by mnie wykończył. Czy jest jakiś LCD, w którym będzie można oglądać filmy komfortowo, tzn. bez teatrzyku, z wyłączonymi polepszaczami płynności obraz będzie płynny? W saturnie nawet fajnie grał sharp 830, ale model z szklaną matrycą - obok stał z matową i obraz już był gorszy na tym samym materiale

Dodam tylko, że byłem dziś w saturnie, na vt30 obraz wydawał mi się ciemniejszy niż np Gt30, nawet za ciemny, jak zapytałem kogoś z obsługi czy można podkręcić jasność to powiedzieli mi, że to jest plazma i plazmy tak mają że obraz jest ciemny:(
Trochę inaczej sytuacja wyglądała w mediamarkt, tam facet z obsługi wręcz zachwalał ten model, mowił żeby nie sugerować się tym co widać w sklepie, bo jest niekorzystne oświetlenie, ale jak też chciałem, żeby podkrecił janość to nie mógł znaleźć pilota.

Jakby się dało to miałbym prośbe do posiadaczy tego tv, czy mógłby ktoś wrzucił jakieś zdjęcia telewizora z podkręconym kontastem/ jasnośćią, żebym mógł zobaczyć jak wyglada jasność panelu w dzień (mozę byc na PW lub w tym wątku).
 

don111

Banned
Dodam tylko, że byłem dziś w saturnie, na vt30 obraz wydawał mi się ciemniejszy niż np Gt30, nawet za ciemny, jak zapytałem kogoś z obsługi czy można podkręcić jasność to powiedzieli mi, że to jest plazma i plazmy tak mają że obraz jest ciemny:(
.
w domu chyba nie masz kilkudziesięciu świetlówek nad głową ? bo jeśli jakimś cudem masz tak jasno jak w Saturnie to cudów nie będzie... osobiście nie wyobrażam sobie aby trzeba było w domowych warunkach, nawet jak jest jasno, podkręcać kontrast blisko maksimum

Czy jest jakiś LCD, w którym będzie można oglądać filmy komfortowo, tzn. bez teatrzyku, z wyłączonymi polepszaczami płynności obraz będzie płynny?
z wyłączonymi ulepszaczami może być płynny, tzn przesuw obrazu bez klatkowania, ale będzie smużył... tutaj się nic nie zmieniło od lat, to wada ciekłych kryształków nie do wyeliminowania
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
plazmy ze względów konstrukcyjnych mniej jaśniej świecą niż LCD czy LED. Plazmy mają prawdziwsze czernie i mniej męczą oczy przy oglądaniu, obraz jest bardziej naturalny. Faktycznie lepiej się sprawdzają w zacienionych lub ciemnych pomieszczeniach nie mówie tu o grobowcach i takich tam :) Oczywiście w jasny dzień da się oglądać plazmę niektórzy stosują do tego program Dynamic (fee) :) TV reguluje automatycznie jasność podświetlenia matrycy (ECO) zależnie od natężenia światła zew. ale plazma nigdy nie zaświeci tak jasno jak LCD. Wymieniony tu Sharp 830 do jasnego pomieszczenia to wątpliwy wybór ze względu na szklany ekran bez jakiego kolwiek filtra anty odblaskowego które na plazmach Panasonica są lepsze lub gorsze najlepsze ponoć w serii VT. Samsungi mają np. po prostu naklejkę na ekran przeciw odblaskową (hihi) tu jest chyba natryskiwany na ekran. :)
 
Ostatnia edycja:

numion

New member
Mam VT20 i w rodzinie VT30. Tryb ECO dopasowuje automatycznie jasność żeby w nocy oczu nie wypaliło a w dzień żeby nie trzeba było zasłaniać okien. Oba TV stoją bardzo blisko okien i nie ma problemów z jasnością obrazu. W razie potrzeby jest tryb dynamic ale nie polecam bo psuje kolory i z pewnością znacząco "obciąża" matrycę a dziecku popsuje szybciej oczy :p
 
Do góry