VSX 528 a minimalna głośność?

dmk84

New member
Pytanie do użytkowników Pioneera:
Jak u Was z głośnością przy ustawieniu pokrętła na poziom ' 1 ' ?
U mnie wygląda to tak,że jest po prostu za głośno i o wieczornym słuchaniu nastrojowej muzyki do przysłowiowej poduchy można zapomnieć!
Np radio internetowe generuje 50dB głośności przy '1' poziomie!
Do tej pory jedynie na ECO2 jest najciszej ale mimo wszystko ciut za głośno(jak dla mnie)
Kolumny ustawione na 0dB, a gdy je wyciszę np na -7dB lub mniej to muzykę słychać dopiero od '4' poziomu i wychodzę tym sposobem do punktu wyjścia bo jest tak samo głośno jak przy wcześniejszej opcji!
Czy jest jakiś sposób na ustawienie tego Ampla czy ten typ tak ma!?
 

collider

New member
Bez reklam
Szczerze to się nigdy nad tym nie zastanawiałem i nie sprawdzałem. Nawet wieczorem to jak słucham muzyki to na 6-7. Fronty mam po kalibracji na -6.
 

dmk84

New member
Mam takie przyzwyczajenie( jeszcze za kadencji Technicsa 770 ),że nastawiałem sobie coś lekkiego do poduchy,timer na 60min i ...spałem jak dzieciaczek:-o a teraz trochę ten poziom głośności mnie drażni...po prostu nie mogę zasnąć:confused:
Zrobiłem również na -6dB i gra od '1' poziomu a jak zrobię na -8dB to gra dopiero od '3' poziomu ( na 1,2 poziomie zupełna cisza) a na max wyciszeniu ( -15dB ) gra dopiero na '10' poziomie głośności ( do 10 jest zupełna cisza) i od razu jest " uderzenie dźwięku"
Mógłbyś podrzucić ustawienia jakie stosujesz w swoim VSX?
 
I

irek6311

Guest
Ustaw tryb M/L Off < dmk84 ,
krzyżak ze strzałkami / lewy górny przycisk nad tymi strzałkami i strzałką w dół wyszukaj tryb Loudness/Midnight .
 

collider

New member
Bez reklam
Właśnie są jeszcze tryby Loudness, M/L. Może tam coś jeszcze uda się poprawić.


Ustawienia czego dokładnie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
I

irek6311

Guest
To główne ustawienia mające wpływ na głośność collider ;)
ale kto czyta dziś instrukcję obsługi czy w necie szuka informacji ?
łatwiej pytać nawet o takie proste nastawy :roll:
 

dmk84

New member
Szczerze powiem że do tej pory ustawiałem różnego rodzaju sprzęty bez instrukcji i przeglądałem je po czasie z... nudów :-o ale tym razem samo przekartkowanie instrukcji nie wystarcza i będę się musiał przyłożyć bo te wszystkie skróty na wyświetlaczu nic mi nie mówią:? do tej pory wystarczyły przyciski numeryczne do ustawiania dźwięku i było cacy a tu proszę-ile dodatkowych opcji:-o
Chyba jeszcze długa droga przede mną do rozgryzienia tego Ampka ale skoro teraz jestem zadowolony z jakości to co będzie w niedalekiej przyszłości!?:-o
 
I

irek6311

Guest
Te menu co opisałem jest podstawowe < ustawiasz tam ważne opcje ,
skróty w instrukcji opisane więc zero magi dmk84 ;)
jak chcesz na max wykorzystać amplituner to trzeba jednak przeczytać instrukcję obsługi .
 

dmk84

New member
A ja myślałem że podstawowe MENU ustawień dźwięku jest pod klawiszami numerycznymi + kilka rodzajów dźwięku surr HE HE :-?
Myślałem że sobie poradzę bez instrukcji ale bez niej to ... czarna magia HE HE:razz:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
I

irek6311

Guest
Na dole pilota jeszcze bas i wysokie tony można korygować ;)
masa ustawień jeszcze nie ruszana jeśli instrukcji obsługi żeś nie zgłębił .
 
Do góry