Vogels czy B-Tech

jaroluban

New member
Bardzo proszę o pomoc w wyborze uchwytów ściennych do głośników sorroun Yamaha NS-333.
Zastanawiam sie nad uchwytami dwóch producentów: Vogels VLB 200 oraz B-Tech BT 77.
Vogelsy bardziej mi się podobają jednak mam dylemat czy maskownica od głośników nie będzie przeszkadzała przy montaży. Czy przedni ogranicznik nie będzie zachodziłk na maskownice i w ten sposób głośniki nie będą praw
idłowo unieruchomione.
 

_kRiS_

New member
Wiem, ze watek starawy, ale mam ten sam dylemat - tyle, ze chodzi o montaz satelit Jamo S502. Moze ktos ma jakies doswiadczenia i moglby pomoc?
 

mostom

New member
Ja mam B-Tech - bo też się obawiałem czy te mocowanie w Vogelsach nie będzie przeszkadzać. Uchwyty - przynajmniej jak dla mnie są o.k. Trochę mało można je regulować - tylko 7 stopni - ale jak się je powiesi na odpowiedniej wysokości to starczy - w końcu raz się je ustawia.
 

_kRiS_

New member
Dzieki za info.
A moglbys powiedziec, czy samo ramie tez sie obraca, czy jest sztywne, a obrotowa jest tylko sama koncowka tzn. ta poleczka pod glosnik?
 

_kRiS_

New member
U mnie jest taki problem, ze:
1) Ramie musi byc wyciagniete od sciany na ok. 25cm, zeby "uciec" z rogu pomieszczenia, gdzie sa 2 okna
2) Ramie musi byc obrotowe
3) Glosniki musza byc montowane bez ingerencji w ich obudowe, a wiec chyba tylko zaciskowo
 

mostom

New member
Dzieki za info.
A moglbys powiedziec, czy samo ramie tez sie obraca, czy jest sztywne, a obrotowa jest tylko sama koncowka tzn. ta poleczka pod glosnik?

Niestety ramie nie jest obrotowe - jest sztywne. Obraca się sama podstawa utrzymująca głośnik. Ale za to jest ono dość mocno wysunięte od ściany.
zerknij jak to wygląda:
bt77-bt-77-uchwyt-glosnik-b-tech-glosnikowy.jpg
 

_kRiS_

New member
Niestety ramie nie jest obrotowe - jest sztywne. Obraca się sama podstawa utrzymująca głośnik. Ale za to jest ono dość mocno wysunięte od ściany.

Tak wlasnie myslalem - bede musial zobaczyc czy to rozwiazanie sie u mnie sprawdzi,
choc raczej watpliwe:/ A na jaka odleglosc ten wysiegnik wysuwa glosnik od sciany?


O tych Vogelsach wlasnie myslalem, ale maja zaciski przod-tyl, a wolalbym po bokach ze wzgledu
na budowe kolumn.

Nie mozna miec wszyskiego;)
 

mostom

New member
A na jaka odleglosc ten wysiegnik wysuwa glosnik od sciany?

94_thu_2.jpg
Od ściany do śruby jest 25cm. jak przesuniesz trochę go w bok (sam wieszak) to myślę, że będziesz miał to samo - jakbyś kupił wieszak z regulowanym (obrotowym) wysięgnikiem. Położenie samego głośnika możesz regulować o 180 stopni - czyli 90 w prawo i 90 w lewo.
 
Ostatnia edycja:

_kRiS_

New member
Na wymienionych Vogelsach mam zawieszone Monitor Audio BX2. Budowa głośników zbliżona do tej z Jamo i jakoś nie przeszkadza uchwyt z przodu (nawet w przypadku zamontowania głośnika razem z maskownicą)...:
http://ja.gram.pl/upl/blogi/177056/img_wpisy/2011_29/002.JPG
http://ja.gram.pl/upl/blogi/177056/img_wpisy/2011_29/005.JPG

A moglbys powiedziec jaka jest max odleglosc od sciany Twoich glosnikow?
(mam na mysli strone z maskownica)
Innymi slowy - jak daleko mozna "wyjechac" wysiegnikiem?
 

mrosi

Member
Oczywiście. Przy maksymalnym wysunięciu (myślę, że całkowicie bezpiecznym) odległość od ściany do krawędzi przedniej ścianki kolumny (wliczam maskownicę) będzie wynosiła ~40cm.
 

bakutomek

New member
Mam pytanie odnośnie uchwytów BT77. Zamontowałem takie uchwyty do głośników i ustawiłem lekko pod kątem w strone dołu. Kolumna jest tylko ściśnieta za pomocą dwóch ruchomych ramion. Trochę zastanawia mnie ten sposób montażu... boję się że mogą się wysunać bądź rozkręcić pod wpływem słuchania muzyki. W instrukcji montażu jest napisane żeby wkrecic 3 śrubki w głośnik przez uchwyt ale taki sposób odpada. Może jest osoba która temat przerabiała u siebie
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie bój się ramiona nie rozregulują się pod wpływem odtwarzanej muzyki .Właśnie ten uchwyt pomyślano aby mocować głośniki w sposób bezinwazyjny
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Odkopię temat bo potrzebuję porady. Kupiłem uchwyty B-tech BT77 i nie wiem co za tęga głowa opatentowała tam poprowadzenie kabla? Może będziecie mieli jakieś pomysły. Mam kabel 2,5 mm w dodatkowym oplocie, czyli grubośc jego jest taka jak powiedzmy przewód od zasilacza laptopa. Gdy przeciągnę go przez to ramię w kształcie litery L to już nie wkręcę śruby mocującej tą obrotową głowicę. Dodatkowo, kto wymyslił żeby robić jakieś otwory na kabel w tym plastiku montowanym pod kolumną i ciągnięcie go na tył? Nie po to chcę ukryć kabel żeby mi później z przodu kolumny wystawał. Najprostszy sposób to chyba drugi otwór na tym metalowym ramieniu i bezpośrednie przeciągnięcie kabla pod zaciski?
 
Do góry