VOD w Ntv - ile trzeba czekać?

jegomoscx

New member
Witajcie,

Podpisałem w niedziele umowę z nTV. Kupiłem dekoder z nagrywarką i mam mieć dostęp przez czas jakiś za free do kolekcji VOD. Problem w tym, że do dzisiaj po naciśnięciu przycisku VOD nie mogę wybrać nic (jest tylko napis "zwiastuny niedostępne" czy coś takiego). Ile trzeba czekać od aktywacji dekodera do momentu, kiedy pojawi się dostęp do VOD?

Dodam, że mam podłączony tylko jeden kabel antenowy, ale tak naprawę przez te kilka dni prawie nie oglądałem telewizji, dekoder był przez większość czasu w trybie stand by.

Zastanawiam się jak długo będę musiał czekać na możliwość korzystania z VOD na jednym kablu. Czy filmy ściągają się pojedyńczo czy pojawiają się dopiero kiedy ściągnie się pełen pakiet?

Jak duża różnica jest w tempie tego "pierwszego wgrania się" filmów na jednym kablu w stusunku do 2 anten. Czy przy 2 podłączonych kablach w trybie stand by filmy wgrywają się korzystając z obu (tj. dwa razy szybciej)? Jeśli tak to mam możliwość podpięcia na pewien czas dekodera do 2 anten u kolegi i tym samym ściągnięcia kolekcji vod.

Prosze o pomoc:)
 

Rivam

New member
Cześć, od niedzieli powinno Ci się ściągnąć chociaż parę tytułów. Dziwne, że jeszcze nie ma nic. Próbowałeś wyłączać dekoder z prądu albo resetować go? Reset - trzymasz przez parę sekund kombinację klawiszy na panelu nboxa: EPG+ RES + strzałka w prawo) albo możesz to zrobić poziomu menu. Możesz spróbować wyłączyć z prądu albo zresetować i znowu poczekać od jutra. Ja bym Ci radził od razu zadzwonić do BOK-u, żeby Ci odświeżyli uprawnienia do VOD, może to jest problemem. Dzwoniłem przed chwilą tam i nie ma w ogóle kolejek, od razu połaczyłem się z konsultantem.

VOD na 2 kablach ściąga się na pewno szybciej, bo może robić ciągle, a nie tylko gdy tuner jest w trybie stand by, jak to ma miejsce przy 1 kablu. Nie jest to jednak proces kilkugodzinny, trwa parę dni, jak nie tydzień...
 

zoltan

New member
O ile nic sie nie zmienilo w ciagu ostatnich 6 miesiecy (tyle nie mam juz n-ki) to do sciagania na dysk filmow VOD zadne uprawnienia nie sa potrzebne. Sa potrzebne natomiast do tego, aby te filmy moc obejrzec, a filmy sciagaja sie nawet, wtedy gdy nie korzystamy z VOD.
 
Do góry