Viera Connect - problem

zimmistrz

New member
Witam. Mam problem z połączeniem w ogóle telewizora do sieci wifi. Telewizor to model tx-p50vt30e. Sieć jest w zasięgu maksymalnym, hasło wpisuje ok. Niby siec znaleziona ale gdy zaczyna się sprawdzanie stanu sieci(czy cos w tym stylu) To przy pobieraniu adresu ip pojawia się czerwony krzyżyk i koniec. Nie wiem co może być tego przyczyną? Telefon, komp i inne urządzenia działają w sieci bez problemu. Może dla telewizora trzeba wprowadzić inne ustawienia routera(szyfrowanie czy coś?)? Albo jakąś opcje w tv zaznaczyć? Internet dostaje od TP.
 

OSKI

New member
Sprobuj wpisac ip recznie ale w puli dhcp :) powinno zadzialac
A jesli nie to zmien haslo na routerze i jego tryb z wpa2 psk na wep bo tv moze tego nie obslugiwac
Czesto ludzie daja max szyfrowanie a nie wszytkie urzadzenia moga poprawnie z tym dzialac
 

zimmistrz

New member
Chyba coś jest nie tak, albo ja za głupi jestem by to zrobić(całkiem możliwe). Kiedy wprowadzam szyfrowanie (jakiekolwiek) podaje hasło poprawne podczas testu połączenia nawet nie pobiera IP. Kiedy usuwam szyfrowanie, sieć jest otwarta wychodzi problem z bramką. Kiedy na otwartej sieci, próbuje wpisać wszystko ręczenie wszystkie testy przechodzą cacy poza ostatnim(sprawdzanie łączności z serwerem) i wyskakuje błąd 008. Czy jest w stanie ktoś mi wytłumaczyć co źle robię?
To wpisuję do TV ręcznie:
Ip: 192.168.100.105
Maska: 255.255.255.0
Bramka:192.168.100.252
DNS: 192.168.100.105

A tu ustawienia routera:
IP Address: 192.168.100.252
Network Mask: 255.255.255.0
DHCP Server: ON
DHCP Start IP Address: 192.168.100.100
DHCP Finish IP Address: 192.168.100.200
 

zimmistrz

New member
Tak robię. Teraz pojawia się błąd 006. Ręce normalnie opadają. Może dodać w ustawieniach routera TV do Special Applications? Tylko jak to zrobić..
 

zimmistrz

New member
Nie w MAC Filtering nic nie mam wprowadzone. Kiedy na routerze patrzę na active clients to mam tam MAC tv wyszczególniony jako połączony.
 

zimmistrz

New member
niestety nie jest to fizycznie mozliwe. musi byc wifi.
Udało mi się to pchnąć(choć wątpliwie) do przodu. Test przechodzi cały, ale jak jest aktualizacja oprogramowania, sprawdza wersje i... zrywa połączenie. Moc wifi jest max.
 

ranczo

New member
Bez reklam
jak ustawisz AUTO w pobieraniu adresu IP i DNS to dostaje te adresy ?
jeżeli nie to złe hasło, rodzaj szyfrowania lub jedno i drugie!
 
Ostatnia edycja:

zimmistrz

New member
Dostaje adresy. Hasło na bank jest ok, bo mam równocześnie w komórce wifi. Wracam do ustawień fabrycznych i konfguruję tv jeszcze raz. Może to coś da.
 

zimmistrz

New member
Tak o czym pisałem w 2 poście. W tym momencie(tzn teraz się restartuje tv, ale przed) metodą prób i błędów doszedłem do takiego ustawienia. Na ruterze wróciłem do szyfrowania WPA2-PSK Mixed, oraz wpisaniem ręcznie IP i DNS na telewizorze. Skutkuje to tym, że w końcu cały test połączenia tv przechodzi zatwierdzając pozytywnie każdy punkt(pobranie ip, sprawdzienie innych urządzen o tym ip, bramka, połaczenie z serwerem). Problem dopiero pojawia się, gdy klikam przycisk na pilocie internet, tam wchodzi do menu i pyta czy uaktualnić soft. Daję tak, Tv szuka softu i po dłuższej chwili wyświetla napis, że połączenie zostało zerwane.
 

zimmistrz

New member
To jest jakaś ruletka teraz. Raz przechodzi cały test ok, nawet połączenie z serwerem, a po chwili wyskakuje znów błąd 008. Przywrócenie ustawień fabrycznych nic nie dało.
 
Do góry