Vectra - Dolby Digital

phoba

New member
Witam,


Mam TV od Vectry i kino domowe oparte o Denona X2000. Niestety jedynym kanałem HD, na którym Denon wykrywa dźwięk DD jest TVP HD i National Geographic. Na innych (np.TVP1 HD, TVP2 HD, TVN HD) dźwięk jest zawsze stereo i zmiana ustawień w dekoderze nic nie pomaga. Zgłosiłem do Infolinii, przyjęli zgłoszenie, ale jest bez zmian.


Vectra pisze na swojej stronie, że nie wszystkie programy (tzn. audycje) są nadawane w DD, ale wydaje mi się, że najnowsze produkcje takie jak Mam talent, seriale, są nagrywane w HD i od razu w DD? Chyba, że się mylę.


Jak to wygląda u Was? I od razu - czy na Polsacie HD macie dźwięk DD, bo to jest jedyny kanał, na którym nie ma ikonki DD nad paskiem z informacją o programie (dostępne po wciśnięciu na pilocie klawisza INFO).
 

marstef

Member
Bez reklam
Na kanałach TVP 1, 2 HD jest Dolby Digital 2.0. Tylko niektóre audycje nadawane są w 5.1. Sprawdź np. na nowym serialu prokurator (czwartek, TVP2). Jest nadawany 5.1, z resztą sporo programów w publicznej jest z taką ścieżką, ale ich jakość jest tragiczna. Jaki masz dekoder?
 

phoba

New member
No dobrze, ale dlaczego Vectra podaje DD tylko na 2 kanałach skoro nadawcy tych kanałów nadają programy w DD? Przecież TVN (zwykły, 7, Turbo, Style) ma chyba wszystkie audycje w DD, a już na 90% (bo nie mogę tego u siebie sprawdzić) talent show.

Właśnie oglądałem dekoder. Nie znalazłem żadnej nazwy poza ADB na naklejce gwarancyjnej. Jest czarny, płaski, z PVR, diabelsko się grzeje i bardzo powoli (a czasami z błędami) reaguje na pilota. Nie ma żadnych gniazd z przodu. Nie znalazłem żadnych jego zdjęć w sieci niestety.
 

marstef

Member
Bez reklam
No dobrze, ale dlaczego Vectra podaje DD tylko na 2 kanałach skoro nadawcy tych kanałów nadają programy w DD? Przecież TVN (zwykły, 7, Turbo, Style) ma chyba wszystkie audycje w DD, a już na 90% (bo nie mogę tego u siebie sprawdzić) talent show.

Właśnie oglądałem dekoder. Nie znalazłem żadnej nazwy poza ADB na naklejce gwarancyjnej. Jest czarny, płaski, z PVR, diabelsko się grzeje i bardzo powoli (a czasami z błędami) reaguje na pilota. Nie ma żadnych gniazd z przodu. Nie znalazłem żadnych jego zdjęć w sieci niestety.

TVN nadaje DD2.0 tylko niektóre filmy czy audycje w DD5.1. Wspomniany Mam talent nadawany jest w 5.1 dopiero w live. TVN Style, Turbo tylko w DD2.0.
Wersję dekodera sprawdź w menu. Wolne działanie to był znany problem z początku roku. Wypuścili kiepski soft. Teraz jest prawie normalnie :)
 

phoba

New member
@brodacz
Nie ma tam żadnej klapki - front dekodera jest gładki jak nowiutkie lodowisko, więc nie ma tam też USB

@marstef
Menu pokazuje taki dekoder: ADB-3831 CDX
Tu nie tylko bolączką jest wolne, ale czasami nieprawidłowe działanie np. wciskam przełączenie kanału, a włącza się....VOD. Przy czym to nie jest reguła. Albo - wciskam zmianę kanału raz, a przeskakuje o 2 kanały. Ale do tego już się jakoś w miarę przyzwyczaiłem, aczkolwiek nie rozumiem jak w XXI wieku można zrobić tak badziewny pod kątem softu i działania dekoder. Bardziej nie podoba mi się brak DD, ale widzę, że w gruncie rzeczy mało jest audycji w tym formacie :(
 
Do góry