Używany projektor za 500zł max

ganjor86

New member
Witam przeglądałem dziś allegro i zobaczyłem ze można kupić dość tanio projektor z przepracowanymi około 600 h. i niby rozdzielczością natywna 1024x768 ale to wszystko jakieś podejrzanie tanie... czy można ufać temu co sprzedawcy piszą na aukcjach ? A może jest coś godnego polecenia do 500 zł ? Moje wymagania to rozdzielczość minimum 1024x768 i kontrast pozwalający zauważyć ta rozdzielczość :) odległość od ekranu 3,5 metra. Nigdy nie miałem projektora ale nie raz w szkole obsługuje epsona EB-X9 i to kontrast barwy jasność mi się podobają ale brak trochę większej rozdzielczości. Próbowałem odnaleźć jakieś informacje o tych modelach ale na każdej stronie piszą inaczej :| wiec może ktoś mi podpowie czy jest sens kup[owania używanego projektora w tej cenie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Przemek_PC

New member
Kolega kupił Toshibę 1024x768 za 270zł i jest bardzo zadowolony. Ja nie byłbym zadowolony bo:
- potrzebuję minimum 1280x720
- lubię ciszę a projektory prezentacyjne są głośne
- potrzebuję HDMI a w tanich projektorach go nie ma
- potrzebuję szerokokątnego obiektywu ze względu na małą odległość projektora od ekranu (2,5m obraz o przekątnej 80")
- potrzebuję Lens Shift aby mieć więcej swobody w ustawieniu czy powieszeniu projektora
Wymagania te spełnia mój obecny projektor Sanyo PLV-Z3 kupiony za 500zł. Niestety niebieski panel LCD powoli zaczyna umierać i zaczynam się rozglądać za czymś innym. Mimo wszystko jednak nie żałuję zakupu, obejrzałem już ze 100 filmów (200h) i zanim panel zupełnie padnie zdążę obejrzeć jeszcze drugie tyle. Ja liczę to tak, że 500zł to mniej niż 10 wyjść do kina, rachunek więc jest prosty, projektora dawno się zwrócił.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Jeżeli wymagasz jakości obrazu, to żaden projektor za 500 zł jej nie zapewnia.
Nie masz również pewności - gwarancji, że taki projektor wytrzyma chociażby 10 godzin świecenia.
 

ganjor86

New member
a ciche i tanie nie istnieją ? A może da się wymienic taki wentylator na cichszy ? I w sumie rozdzielczość wyższa od 1024x768 byłaby mile widziana ale 1024x768 to minimum :) wejście komputerowe też jest dobre a do dvd i dekodera myślę że s-video wystarczy. Zastanawiałem się też nad ekranem zwijanym przyczepionym pod sufitem czyli roletą w kolorze ekri (nie wiem jak to się pisze) koszt to 60 zł a wygoda ogromna.
 

Przemek_PC

New member
Żądne rolety, tylko ekran. Mam podwieszony pod sufitem, wprawdzie ręcznie rozwijany ale jest dużo lepiej niż na tle fotograficznym na którym wcześniej wyświetlałem obraz. Projektory prezentacyjne mają jeszcze jedną cechę, która może przeszkadzać w kinie domowym, nie ma w nich możliwości zjechania jasnością obraz w dół na tyle aby w zupełnie zaciemnionym pomieszczeniu dało się komfortowo bez męczenia oczu oglądać filmy. Projektory przeznaczone do kina domowego mają spory zakres regulacji jasności obrazu.
 

ganjor86

New member
a w zasadzie czym się różni biała ściana czy prześcieradło od profesionalnego ekranu ? Przyjmijmy że obie powierzchnie są matowe i białe lub prawie białe żeby jasne kolory z projektora nie raziły ? Rolety są matowe sztywne i zwijane. Sporo filmów obejrzałem na białej matowej ścianie i na prześcieradle też białym. Napewno można by uzyskać lepszy obraz przez użycie lepszego ekranu ale kiedy patrzę na ceny profesionalnych ekranów to wole swoje prześcieradło na dwóch rurkach :)
 

ganjor86

New member
dodam że w szkole parę razy miałem do czynienia z profesionalnymi ekranami i jakoś nie wywarły na mnie specjalnego wrażenia :|
 

ganjor86

New member
no to by było jeszcze do przyjęcia :) ale myślę że sam mógłbym zrobić lepszy tylko odpowiedni materiał jest potrzebny. A ten ekran ze szkoły to z jednej strony był czarny a z drugiej biały i miał jakieś 1,5mm grubości był ciężki i miał rozstawiany statyw. A co do wiatraków to mi się wydaje że byłoby możliwe wymienienie go na jakiś cichszy. Co do jasności to nie musi być szału bo mogę kupić jakieś ciemnie i szczelne rolety a wieczorem nie będzie razić i jeszcze jeden plus: mniejszy pobór prądu niż 380W
 

ganjor86

New member
a gdyby w szereg zasilania wstawić jakiś bardzo mocny potencjometr to mógłby on pełnić rolę kontroli jasności lampy ?
 
Ostatnia edycja:

edi7777

Member
Dla mnie też już dawno wszystko poniżej HDReady to bezsens w przypadku projektora. Tak samo jak grzebanie w elektronice i zmiana wentylatora - dopłacisz zamiast dać na początku więcej stówę, a jeszcze Ci się coś zchrzani np. z regulacją obrotów takie wentylatorka, albo lampa nie wstanie z tą Twoją cewką.

Bawiłeś się kiedyś jakimś projektorem? Lampa się stopniowo rozpala, a nie jak zwykła żarówka w pokoju. Obroty wentylatora są dostosowane do temp. lampy. Nie specjalnie wskazane są w tym jakieś zmiany.

Pewnie że można kupić używany projektor za 500zł tylko jak kupisz taki używany za 1200zł to różnica będzie tak 3 razy większa na korzyść obrazu, a nie newralgiczna jak przy kupnie projektora za 7000zł i takiego za 9000zł.
 

ganjor86

New member
Zgodzę się że warto dać więcej niż 500zł za projektor ale trzeba mieć więcej żeby to zrobić :) może jakieś propozycje w cenie bardziej przybliżonej do 500zł ? Bo 1200 to prawie dwa i pół raza więcej :)
 

blane27

New member
proponuję benq pe5120 mam i jestem zadowolony :) ja swojego kupiłem za ok 300zł z połową lampy wyświetloną. Teraz zbieram na nowy , może uda sie full hd :)
 

ganjor86

New member
Witam po dosc dlugim czasie :) mam projektor kupilem epson emp-x3 za 179zl oczywiscie bez lampy i po malej przerobce wstawilem xenon jasnie=sc nie powala ale chce kupic diode led o mocy okolo 30W i wtedy juz bedzie ladnie swiecic :) mam tez ekran kupiony za pol litra firmy reluxa i mysle ze ten ekran na poczatek wystarczy.
 

sebol81

New member
W tym wątku to chyba sami desperaci się wypowiadają :D
Ja co prawda na razie przymierzam się do kupna projektora, ale na myśl mi nawet nie przyszło żeby kupować cokolwiek poniżej 3000zł...
A jak nie ma takiej kasy, to nie pozostaje nic innego jak odkładać :)
Psuć sobie zabawę "czymś" za 500 zł, jak przy kilku tysiącach można już mieć całkiem przyjemny sprzęt, to dla mnie nieporozumienie.
Te pseudo projektory za kilka stówek nawet do prezentacji w PowerPoincie się nie nadają...
 

MacVas

New member
Myślę, że to dosyć drastyczny osąd, chociaż w tym kraju w desperację popaść nie trudno ;)

W przedziale cenowym poniżej 3000zł jest masa ciekawych projektorów (zarówno nowe jak i używane). Naturalnie, jest to inna klasa projektorów niż te "full-wypas" z górnej czy najwyższej kategorii cenowej, a co za tym idzie rozmawiamy tutaj o zupełnie innym poziomie projekcji oraz doznań z tym związanych.
Nie wgłębiając się zbytnio "w prawa rynku" dodam, że to troszeczkę tak jak z autem - jeden dojedzie do celu maluchem inny nie wsiądzie do auta innej marki niz mercedes..tak czy inaczej obydwa to wciąż auta osobowe ;)

Wracając jednak do tematu uważam, że każdy widz świadomy istnienia innych technologii wyświetlania obrazu (niż popularne kineskop czy matryca) ma prawo sprobować "alternatywnego" źródła obrazu. Inna sprawa, że niektórzy robią to po omacku i często przy tym dają się nabić w butelkę.

Imho, dla kogoś, kto dopiero zaczyna zabawę z projektorem, a do tego nie ma zamiaru odkładać kasy w nieskończoność często lepszym rozwiązaniem jest zakup pj'a prezentacyjnego, niż wchodzenie w koszty by potem gdy się rozmyśli żałowac decyzji i odsprzedawać za pół ceny. Oczywiście można polemizować, ale kto choć raz spoglądał na świat oczyma sprzedawcy ten wie, że "każdy klient inny".
 
Ostatnia edycja:
Do góry