Używany CD do 600 zł

samfisher74

New member
Witam, proszę o pomoc w wyborze używanego odtwarzacza CD, będzie grał razem z Onkyo tx 8150. Przeglądam na allegro jest tego dużo ale nie chcę wybierać w ciemno.
 

JanVid

New member
..... bierz do kompletu Onkyo i będzie przyzwoicie :eek:k:.... i tak audiofili wysokich lotów na poziomie MacIntosha z tym co już masz nie osiągniesz :) ))
 

samfisher74

New member
..... bierz do kompletu Onkyo i będzie przyzwoicie :eek:k:.... i tak audiofili wysokich lotów na poziomie MacIntosha z tym co już masz nie osiągniesz :) ))

Właśnie jestem trochę rozczarowany CD Onkyo, w poniedziałek oddałem do serwisu c7030 . Po trzech latach delikatnego użytkowania padł laser. Nawet serwisant był w szoku. A co myślicie o tych Nad-ach 512, 5240 itp.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Właśnie jestem trochę rozczarowany CD Onkyo, w poniedziałek oddałem do serwisu c7030 . Po trzech latach delikatnego użytkowania padł laser.

Miałem okazję słuchać tego odtwarzacza i niczym specjalnie się nie wyróżniał ,więc nawet gdyby mechanizm był trwały to nie jest to jakaś specjalna okazja
Kwestia mechanizmów -Teraz montuje się głownie napędy CD-ROM, czasy dedykowanych napędów CD już minęły ,dwaj główni gracze Philips i Sony zakończyli produkcję ,dawniej Onkyo wykorzystywało mechanizm Sony KSS 213 i to rzeczywiście było trwałe na lata .Podobno Chińczycy chcą produkować lub już produkują te napędy - jak będzie z jakością zobaczymy .W przypadku napędów Philipsa sprawa jest o tyle ciekawa ,że w Wiedniu ma siedzibę firma Stream Unlimided zatrudniająca byłych inżynierów Philipsa i produkują profesjonalne napędy ,ale nie umieszcza się ich odtwarzaczach za 1-2 tyś złotych ,tylko droższych https://www.suos-hifi.com/

Jeżeli natomiast chodzi o ten CD Cambridge Audio ,to rzeczywiście może to być dobra opcja ,ale raczej za 600zł nie kupi się tego odtwarzacza ,cena oscyluje na ok. 1500zł . W podobnej cenie można mieć np Denona DCD 800 NE - miałem go na testach ,co prawda zastosowano tu plastikowy napęd CD Rom AsaTech ale spisuje się dobrze . Bas i dynamika tego odtwarzacza są wyborne ,słabsza muzykalność i barwa dźwięku .Bonusem jest gniazdo USB z możliwością odczytu plików gęstych ( bez gapless) ,ale uwaga ciekawostka - płyty zgrane do FLAC 44,1 /16 brzmią nawet lepiej niż ich odpowiedniki na CD .W przypadku plików hi-res to jest poziom odtwarzacza za 2-3 tyś złotych
 

samfisher74

New member
Tak wszystko się zgadza, Onkyo nie jest cudem nad cudami. Ale został naprawiony za 140 zł, nowy element tacki z silniczkami kosztował 69 zł naprawa z półroczna gwarancją. Gra przyzwoicie, najlepsze jest to że jeden dzień miałem w domu te dwa odtwarzacze Onkyo 7030 - wrócił po naprawie i Cambridge audio XC 35 - kolega przyszedł ze swoim bo dowiedział się że chcę taki kupić. I co? Właśnie ... Nic - nie ma kompletnie żadnej różnicy w jakości odtwarzanych płyt była Nirvana, Metallica, ACDC nic kompletnie nie przemawiało do mnie za tym żeby kupić prawie dwa razy droższy odtwarzacz CA kosztem Onkyo. Nie wiem może mam gumowe ucho, ale to nie tylko moje zdanie słuchałem płyt z Radkiem - właścicielem CA odniósł identyczne wrażenie. Po całym zamieszaniu i naprawie Onkyo postanowiłem nic nie zmieniać, w tym przypadku to się mija z celem nic zyskam a w kieszeni pozostanie kilka stówek.Dziekuje wszystkim za pomoc.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Rzeczywiście ten NAD C 542 to niezła alternatywa , nie tylko ze względu na ten słynny mechanizm Sony KSS 213 ale na wbudowany dekoder HDCD ,co prawda nie ma zbyt wielu tych płyt ,ale jest na pewno kilkadziesiąt tytułów m .in Mike Oldfield ,Bryan Ferry czy Roxy Music .W przypadku odtwarzania takich pyt następuje wzrost dynamiki o 6 db w porównaniu do tradycyjnych płyt CD gdzie ta wartość wynosi zawsze 96db
 

Kejup

Member
Bez reklam
Rzeczywiście ten NAD C 542 to niezła alternatywa , nie tylko ze względu na ten słynny mechanizm Sony KSS 213 ale na wbudowany dekoder HDCD ,co prawda nie ma zbyt wielu tych płyt ,ale jest na pewno kilkadziesiąt tytułów m .in Mike Oldfield ,Bryan Ferry czy Roxy Music .W przypadku odtwarzania takich pyt następuje wzrost dynamiki o 6 db w porównaniu do tradycyjnych płyt CD gdzie ta wartość wynosi zawsze 96db

Dokładnie laserek tani i ogólnodostępny.
Dodatkowo zyskujemy możliwość ewentualnej modyfikacji jak to jest w moim przypadku.

P.S.
Sieciówka Yamahy w moim przypadku również zostanie poddana zabiegowi modyfikacji przez kolegę muda44 ;-)
 
Do góry