uszkodzone YCbCr 4:4:4 i wymuszone chroma subsampling oraz smużenie matrycy

PetBB

New member
Problem 1:
Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje już rozwiązanie problemu istniejącego w tv LCD Panasonic, który objawia się tym, że te tv nie obsługują w pełni kodowania YCbCr 4:4:4(RGB też nie). Zawsze jest załączony filtr robiący konwersję z 4:2:2. Objawia się to tym iż obraz jest zniekształcany przy pewnych kombinacjach kolorów, np. biały na niebieskim tle jest ostry a fioletowy na niebieskim tle rozmazuje się:
154hisl.png


Linki do opisu problemu na innych forach: 1 2

Konkretnie zależy mi na rozwiązaniu tego problemu w modelu TX-L37G20E ale z tego co czytam to dotyczy on wszystkich tv Panasonic 2009, 2010, 2011. Tv innych marek same się orientują kiedy trzeba wyłączyć ten filtr lub udostępniają taką opcję wprost ewentualnie różnymi sztuczkami ale nie Panasonic :(
Wiem, że na forum są pracownicy Panasonic oraz osoby mające kontakt z ich technikami. Byłbym wdzięczny gdyby udało się zdobyć odpowiedź od tej firmy kiedy zamierza naprawić ten błąd lub dlaczego nie zamierza. A może jest już metoda aby to wyłączyć? Ja znam na razie jedynie taką, że można podłączyć urządzenie po DSUB i wtedy filtr się nie załącza ale niestety wtedy nie ma pełnej rozdzielczości więc ta metoda odpada.

Problem 2:
Matryce IPS Alpha dość mocno smużą. Smużenie da się w ogromnym stopniu zmniejszyć włączając upłynnianie. Wtedy załącza się dopiero dopalacz matrycy. W trybie game mode oraz bez upłynniania dopalacz nie działa i matryca bardzo smuży, psując przyjemność z gier działających 60fps. Natomiast upłynniacz nie zawsze jest wskazany bo on z kolei potrafi powodować inne nieprzyjemne efekty. Czy ktoś zna sztuczkę na włączenie dopalacza matrycy bez włączania też upłynniacza?
 
Ostatnia edycja:
Do góry