Ustawienie głośników atmos 5.1.2

gary1985

New member
Witam. Mam pytanie odnośnie ustawienia głośników pod atmosa. Głośniki zmontowałem jak radzili w innych tematach czyli na wysokości kolan oraz w Lini z przednimi. Jak widać na zdjęciu siedzę zaraz przy ścianie. Tylne sourrandy mam maksymalnie skierowane na widza. I teraz gdy siedzę oparty podczas filmu efekt górnych głośników jest gorszy od położenia gdzie nie jestem oparty a siedzę praktycznie na końcu kanapy. Różnica w położeniu widza około 30cm a efekt dużo lepszy, jak mam głośniki atmosowe centralnie nad głową. I teraz pytanie czy jak siedzę przy ścianie efektu nie zagłuszają tylne sourandy a gdy lekko odejdę od ściany wtedy jestem dalej o nich i jest o niebo lepiej? . Nie chciał bym teraz obniżać tylnych głośników bo jestem świeżo po remoncie(są tak wysoko bo poprzedni właściciel tak umieścił kable w ścianie) . Myślicie że lekkie skierowanie sufitowych pod widza jak siedzi oparty coś pomoże? czy niestety i tak będą dalej zagłuszać tylne? Amplituner mam denon 1400h. Glosniki skalibrowane. Atmosowe ustawione jakoś górne

podaje link do zdjęcia : https://www.fotosik.pl/zdjecie/e585b7446a194d6c
 
Do góry