ustawienia philips 707

kola01

Well-known member
Bez reklam
Wszystko masz na stronie skalibrujtv.pl Jest tam formularz kontaktowy przez który umawiasz się na kalibrację.
 

Leotyk

New member
Mam problem, kupiłem tv w poniedziałek, dziś zauważyłem, że lewy pasek od ramki tv rozszerza się.
To znaczy: włączam tv, czarne ramki są tej samej szerokości. Z czasem ta z lewej zaczyna się "powiększać" do powiedzmy dwukrotnego rozmiaru... nie wiem czego to może być wina? Nie zmienia się rozdzielczość, po prostu malutka część ekranu zaczyna się wygaszać... Zakładam że muszę reklamować...
 

Leotyk

New member
Na prawdę? Oglądając zdjęcia telewizora w internecie nie widzę żeby ktokolwiek tak miał.
Można znaleźć gdzieś więcej informacji na ten temat?
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Na prawdę? Oglądając zdjęcia telewizora w internecie nie widzę żeby ktokolwiek tak miał.
Można znaleźć gdzieś więcej informacji na ten temat?
Cześć,
Mam dwa OLEDy Philipsa i w obydwu tak jest. Tak jak pisał kolega @kiki, jest to jedno z zabezpieczeń ekranu OLED. Producenci ekranów (LG) jak i producenci TV (w tym przypadku Philips/TP Vision) stosują różne zabezpieczenia aby wydłużyć działanie ekranów OLED.
W Philips masztakie zabezpieczenia jak przesunięcie pikseli (to o czym piszesz), wygaszcz ekranu, przyciemnianieekranu przy obrazie statycznym, odswierzanie ekranu w trybie standby.
Kiedyś pisałem o tym w innym temacie.

W internecie możesz wyszukać "pixel shift OLED"
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
WIększość nie dopatruje się w ekranie tych zmian.
I bardzo dobrze.
Ważne , że to działa i unikasz powidoków.
 
Do góry