Ustawienia obrazu seria cx

grigori88

New member
:cool:Witam długo szukałem na polskich i zagranicznych forach gotowca z ustawieniami z marnym skutkiem wszędzie tylko $$$$ praktycznie za kota w worku zakładam ten temat
Z tego powodu iż nie każdego stać na profesjonalną
Kalibrację lub nie widzi sensu (czy też niechce widzieć) i specjalnej różnicy w fabrycznych ustawieniach ponieważ
Wydał parę klocków na dobry sprzęt i po włączeniu zasilania powinno być cacy co nie do końca musi takie być, temat traktuję jako formę
eksperymentu związanego z chęcią pomocy,czy też podzielenia się z innymi użytkownikami swoimi ustawieniami obrazu dla poszczególnych trybów
Podkreślam iż eksperyment jest darmowy i dostępny dla każdego użytkownika bez względu na rangę
Proszę Admina forum o wsparcie tego pomysłu. Na dobry początek po południu dodam do tematu swoje ustawienia dla trybu HDR(nie jestem ekspertem w dziedzinie kalibracji wszystko robiłem pod siebie i jestem zadowolony) może komuś się przyda żeby wyskoczyć z default settings pozdrawiam

Wrzucę jeszcze porównanie default i moje

ps.prawdopodobnie zrobię serię screenów i spakuję winrarem,


(Oczywiście zachęcam do wsparcia klubu forum)
 
Ostatnia edycja:

grigori88

New member
Pisałem ale Kiki posiada ustawienia robione przez Calman w trybie obrazu "expert Ciemne pomieszczenie"więc średnio przydatne do oglądania w normalnych warunkach tj. dzień no chyba że ktoś używa OLEDA typowo przy zamkniętych roletach albo na wieczór bądź też w piwnicy :p pozdro
 
Ostatnia edycja:

Mike Rosse

New member
Może się ktoś podzielić ust na ekspert ciemne pomieszczenie? Osobiście używam tryb kino z własnymi ust.

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz proszę na PW - dostaniesz info o kalibracji dla niebieskich członków forum.
 

grigori88

New member
Ustawienia HDR grigori88 ---->HDR LINK<-----

Witam z małym poślizgiem przesylam ww. wspomniane moje indywidualne ustawienia w trybie HDR
nie każdemu muszą przypaść do gustu ja używam ich uniwersalnie przez cały dzień do TV SAT HD
wieczorem NETFLIX I AMAZON PRIME pokój z TV mam średnio jasny
zachęcam innych użytkowników do wrzucania swoich ustawień
pozdrawiam


https://photos.google.com/share/AF1...?key=RVdyNFk4aURfeXRTVzE5WnFMYnVvM1FhcGlLNTBn
 

grigori88

New member
najlpiej ustawić na wszystkie źródła chociaż niektóre produkcje wymuszają od TV tryb pracy np. Amazon prime ma swój tryb HDR10+
różnica kolosalna nawet względem Netflixa czy Hbo GO
 

irys4

New member
Witam z małym poślizgiem przesylam ww. wspomniane moje indywidualne ustawienia w trybie HDR
nie każdemu muszą przypaść do gustu ja używam ich uniwersalnie przez cały dzień do TV SAT HD
wieczorem NETFLIX I AMAZON PRIME pokój z TV mam średnio jasny
zachęcam innych użytkowników do wrzucania swoich ustawień
pozdrawiam


https://photos.google.com/share/AF1...?key=RVdyNFk4aURfeXRTVzE5WnFMYnVvM1FhcGlLNTBn

Ładnie że coś takiego dałeś a jak widziałustawienia na dekoderze tv kablowa ? bo tak właśnie mam podłączony tv oled 55cx? pozdro
 
Do góry