Upgrade z stereo do 5.1

fera

New member
Witam,

Jestem w trakcie zmian w konfiguracji nagłośnienia u siebie z stereo na 5.1 i bardzo prosze o pomoc w doborze sprzetu.
W chwili obecnej mam amplituner Harman Kardon AVR 347 + fronty Wharfedale Evo2 40. Pomieszczenie okolo 25m2. I tak:
1. głośnik centralny - probowalem dobrac tego samego producenta, ale ograniczeniem u mnie jest wysokosc glosnika (musi sie zmiescic pod polke pod TV) okolo 12cm. Znalazlem Wharfedle Diamond 10CC o tych wymiarach, jednak z troche nizszej kategrorii co fronty - czy myslicie ze taki centralny sprawdzi sie czy szukac czegos innego ?
2. Subwoofer - czy do takiego zestawu bedzie sie nadawal JBL ES150P ? Na suba mysle wydac max 1200pln
3. Satelity - konfiguracja pokoju jest bardzo specyficzna - na wprost ampl jest naroznik, za ktorym bezposrednio stoi sciana zaograglana, ktora nie dochodzi do sifitu, ale konczy sie na wysokosci 180, potem przerwa 50cm i dalej do sufitu wlasciwego dochodzi sufit powieszany. Jedynie co mi przychodzi do glowy to montaz kolumn nasciennych w sciance za naroznikiem (minus taki, ze beda one prawie na wysokosci glowy) lub w suficie podwieszanym skierowane w dol w kierunku sluchajacego. Ktore z rozwiazan byscie polecali i co myslicie o glosnikach instalacyjnych Magnat Interior IC62 (srednica glosnika max 25cm)

serdecznie dziekuje za wszelkie sugestie, pzdr

Lukasz
 
Do góry