UPC Mediabox Cisco i problemy z dźwiękiem HD

miaucoon

New member
Witajcie

Niedawno wymienili mi dekoder cyfrówki w UPC, był fajny Philips, jest badziewie od Cisco.

Badziewie to generuje bardzo dziwny problem, a mianowicie, kiedy przełączam się na większość kanałów HD, w głośnikach słyszę dość głośny krótkotrwały pisk, jakby sprzęgnięcie, oraz poziom dźwięku skacze mocno do góry, co gorsza, w tym momencie tracę możliwość regulacji dźwięku z poziomu dekodera.
Po przełączeniu na zwykły kanał wszystko jest ok.

Dźwięk leci przed Denona AVR-1311.

W UPC zwalają oczywiście winę na Denona, problem jednak w tym, że taka sytuacja nie występowała w zestawieniu z poprzednim dekoderem Philipsa. Po ominięciu kina i podpięciu się bezpośrednio do TV, jest ok.

W związku z polityką wycofywania Philipsów raczej nie ma szans na zamianę, na zerwanie umowy z tego powodu raczej też nie, więc czy ma ktoś pomysł jak to rozwiązać, i czy w ogóle jest to możliwe?

Wiem że problem nie dotyczy tylko mnie i Denona, ponieważ wielu ludzi ma identyczne objawy z różnym sprzętem i sam technik UPC przyznał że problem jest im znany i nie wiedzą jak go usunąć.
 

droopy

New member
Ściągasz mnie tu z mojego wątku bo też mam denona ;) Inny model, nie pamiętam jaki. Ale mam pytanie czy mediabox masz podpięty do denona i później denon do TV? czy Mediabox > TV > Denon?
 
Do góry