Układy poprawiające jakość

StaruchPl

New member
Witam wszystkich. Z góry przepraszam jeżeli dubluje jakiś wątek ale nie bardzo potrafię znaleść coś co dogłębnie rozwiąże moje wątpliwości.
Wiem że niektóre telewizory LCD posiadają wbudowane układy poprawiające jakośc obrazu w stosunku do oryginalnego. Ogólnie wiadomo że obraz który jest nadawany z niska rozdzielczością wygląda źle na telewizorze Full HD i układ taki ma możliwość cyfrowej obróbki obrazu i w jej wyniku oglądany obraz jest znacznie lepszej jakości. Czy mam rację i czy wogóle jest czym zaprzątać sobie głowę?
O ile znam życie to każdy producent używa innej nazwy dla tego typu opcji - interesuje mnie szczególnie Sony i Sharp
Jak rozrównić czy dany telewizor posiada taki układ czy nie?
Chcę zakupić coś 37 - 42 cale. Może mi coś zaproponujecie?
Bardzo proszę o jakieś sugestie.
 

smolar71

New member
o to chyba ci chodzilo

Znalezione na forum:

Ważny odnotowania jest również fakt iz telewizory , które posiadają płynny ruch(przy okazji są zazwyczaj 100Hz, ale nie zawsze) z reguły mają na wyposażeniu specjalnie nazwany przez producenta system , odpowiadający za niwelację drżeń:

W Philipsie Natural Motion
W Sharpie MJC, oraz TruD,TrudHD
W Samsungu Movie Plus
W LG system to Tru Motion,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
podaj jakie masz warunki - dostaniesz wstępna ofertę i będziesz miał orientację na co się kierować .
 

StaruchPl

New member
Warunki do oglądania mam następujące:
Odległość od telewizora ok. 3,5 - 4,5 m
pokój średnio nasłoneczniony (okno dość duże od strony północnej)
sygnał - polsat cyfrowy i antena naziemna - ale myślę czy nie przesiąść się na n-kę.
Wiem że obecnie produkowane telewizory mają dość dobry obraz korzystając z dobrego sygnału, ale na dzień dzisiejszy niewiele tych programów jest nadawanych i obawiam się że dając kupę kasy na telewizor będzie mnie denerwować nadmierne dropowanie czy rozmycie obrazu. Stąd też wzieło się moje pytanie o systemy (układy) potrafiące przetworzyć "słaby obraz" i trochę go poprawić.
Myślę że przy moich warunkach powinienem zastanowić się nad czymś 37 - 42 cale. Oglądałem uznajomego telewizor FullHD Sony 46x.... coś tam i obraz z niego jest jak dla mnie bardzo dobry - tylko cena tego sprzętu jest doś wysoka. Z tego co wiem to dał za niego jakieś 15 tys.
Chyba jak każdy chciałbym coś taniego a dobrego - ale nie zawsze jest to realne.
Czekam na jakieś sugestie.
Pozdrawiam
 

ziejas

New member
:hmm:
Cytuję, o czym w tym dziale piszemy:
Wszystko związane z HDTV oprócz wszelkiego rodzaju wyświetlaczy. Za umieszczanie wątków o LCD, plasmach itp, z miejsca będą bany! Odpowiednie działy znajdują się w kat. VIDEO!
A tu już kolejny wątek, jaki LCD kupić!!! Czy to takie trudne umieszczać je w odpowiednim dziale? Wchodzę tu po to, aby czytać o INNYM niż LCD czy plazmy sprzęcie, a ciągle napotykam takie właśnie kwiatki:(
 

StaruchPl

New member
Sorry "Ziejas" - uwierz mi że głównym powodem mojego wątku była chęć dowiedzenia się czegoś na temat układów poprawiających jakość, czyli nie do końca pytanie brzmiało "Jaki LCD kupić" więc myśle że zostało zadane w dobrym dziale. To że podałem parametry mojego odbioru było podyktowane pytaniem Kiki-ego i nie uważam że nie jest to takim wielkim wykroczeniem. Jeżeli wiesz coś konkretnego na pytanie zadane w temacie to bardzo proszę o dopowiedź.
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
W sumie temat dobry, dlatego go zostawiłem. StaruchPl zeszedł troszkę na manowce - ale dobrze, że nie za bardzo, no i to postanowienie poprawy:eek:k: . Niemniej jeżli można prosić użytkowników : opiszcie w tym wątku jak się sprawdzają układy poprawy jakości obrazu w Waszym sprzęcie. Podajcie nazwę sprzętu, nazwę układu i jak Waszym zdaniem wpływa na odbiór. Myślę, że to mogłoby pomóc wielu wahającym się co do zakupu. PZDR
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
no to może ja zacznę:

LCD Sharp 42XL2E

Mimo, iż jestem bardzo z niego zadowolony, to układy "poprawiające" (100Hz, Film Mode, Active Contrast) nie dają u mnie zauważalnej poprawy słabego sygnału HD (zresztą chyba nie dla SD są tu zaimplementowane!!!)

Mam też wrażenie, że kompensacja ruchu mogłaby być ciut lepsza i na sygnale HD (w tym elemencie lepiej dla mnie wypada Toshiba)

coby być dokładnym: nie chodzi mi o smużenie (piłka nożna, siatkowa czy tenisowa nie zostawia smug), lecz o lekkie strobo elementów ruchomych
 
Ostatnia edycja:
Do góry