UE55D7000 wolne przesyłanie zdjęć ALLSHARE, DLNA

zeon

New member
Witam,
Mam prośbę o pomoc, posiadam w/w TV i mam problem z przesyłem zdjęć, niby cały sprzęt w domu się łączy TV, Telefon (S3) i Laptop.
Natomiast przysyłanie zdjęć z telefonu na TV trawa bardzo długo, jedno zdjęcie ładuje się 5-10sek, nie mówiąc już o filmach, macie pomysł dlaczego? Bo przy takiej prędkości przesyłania to nie ma co na TV zdjęć oglądać:(
Pozdrawiam
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Jaki model telefonu, jakie ma radio wifi b/g/n, z jaką prędkością jest zsynchronizowane z routerem/ap (11, 54, 72, 150, 300 Mbit itp.), jaką masz siłę połączenia w jednostkach dBm.

Jak rozumiem, po wifi z np. laptopa prędkość ładowania treści na TV jest dobra.
 

zeon

New member
Witam ponownie
Troszkę to zajeło ale do konkretu, właściwie problem jest we wszystkich telefonach (testowane na Samsung Galaxy I,II,III) tragedia kompletna, sygnał dBm 65, laptop odtwarza z routera wszystko. TV reaguje coraz gorzej, nie czyta od reki.Nie mam pomysłu, ale wygląda na to że to wszystko ściema.
PRZYTOCZĘ krótko inne problemy natury ogólnej.. nie ma co się spieszyć z techniką... to wszystko jest po to aby wydawać kasę, Krótkie dwa kolejne przykłady:
WD TV LIVE (niby przesyłanie filmów w technologi N, w życiu nie uzyskałem 300MB no chyba że wyłączyłem wszystkie zabezpieczenia, a filmy i tak się zacinały masakra)
Kolejny Router ASUS (WL500) niby torrenty, twardziel sam miał działać podpęty tylko pod router?? buhaha komu się udało?? prawie Linuxa się nauczyłem i nie dało rady skonfigurować!!
Kombinacje KUR!#@$$ Alpejskie
chyba na appla się przezuce :)

I tylko w kółko zmień firmware, zrób toto i to, nie po to człowiek wydaje TYSIĄCE Złotych aby potem przy tym godzinami siedziec i kobinować!!!
ZŁODZIEJE!!!!! a jak coś to zapraszam takiego człowieka z Samsunga do mnie to zobaczy jaki bałagan!!
P.S.
Trochę mnie poniosło ale tak wygląda prawda :))
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
problem jest we wszystkich telefonach (testowane na Samsung Galaxy I,II,III) tragedia kompletna, sygnał dBm 65, laptop odtwarza z routera wszystko. TV reaguje coraz gorzej, nie czyta od reki.Nie mam pomysłu, ale wygląda na to że to wszystko ściema.
Telefon: ustawienia -> wifi -> wybierz swoją sieć i podaj "szybkość łącza".
TV z jaką pręskością jest zsynchronizowany z routerem, jaką silę sygnału ma.
Router: zabezpieczenie WPA2 PSK, szyfrowanie AES (do testu sprawdź bez szyfrowania jaka sytuacja).
Przez inSSIDer – Discover The Wi-Fi Around You | MetaGeek lub https://play.google.com/store/apps/details?id=net.metageek sprawdź jaki przedział pasma masz wolny / najmniej użytkowany (optymalne kanały 1, 6, 11), żeby uzyskać synchronizację wifi powyżej 144 Mbps dla routera 300 Mbps musisz mieć "wolne" 8 kanałów i ustawić w routerze szerokość kanału na 40MHz.
Sprawdź transfery między laptop - telefon (i w drugą stronę) kopiując przez protokoły smb, ftp. Żeby poprawnie skonfigurować router możesz przetestować prędkości transferu między 2 komputerami podpiętymi po wifi do routera przez np. jperf.
WD TV LIVE (niby przesyłanie filmów w technologi N, w życiu nie uzyskałem 300MB no chyba że wyłączyłem wszystkie zabezpieczenia, a filmy i tak się zacinały masakra)
300Mbit/s nie uzyskasz, realny transfer do uzyskania w idealnych warunkach to ~11MB/s. Musi być spełnione bardzo dużo czynników żeby taki transfer osiągnąć. Router na dobrym chipsecie i cpu, ramem oraz karta wifi na dobrym chipsecie, poprawnie skonfigurowana, mało szumów w pasmie 2,4GHz (BT, mikrofale, przeszkody, inne sieci wifi).
Kolejny Router ASUS (WL500) niby torrenty, twardziel sam miał działać podpęty tylko pod router?? buhaha komu się udało?? prawie Linuxa się nauczyłem i nie dało rady skonfigurować!!
Jaki to ASUS, jeśli nie WL-500W to tylko radio G, a na nim uzyskasz ~3MB/s.
Ogólnie rzecz biorąc sprzęt nie z najwyższej półki, cpu ~266 MHz, ram 32MB, wydajność portu USB nie zachwyca. Wgraj Tomato by shibby i pobieraj ze 3 pliki max na raz.
 

xeophyte

New member
Dorzuce swoje ciekawostki...
Na tv (Samsung C650) filmy fHD nagrane przez Galaxy S2 przesyla z niewystarczajaca predkoscia srednio kilkunastu mbps (przez wifi do routera w standardzie N, dalej kablem do tv), co powoduje ze filmy sie tna i nie da sie ich ogladac.
Natomiast filmy fHD nagrane przez Note 2 przeslane do tego tv z SGS2 leca nawet 37mbps co juz nie powoduje zadnych doladowan. Co wiecej obydwa pliki prawie niczym sie nie roznia, film nagrany przez SGS2 ma nawet mniej fps i mniejsza przeplywnosc. Do tv przesylam za pomoca wbudowanej funkcji allshare w systemowym odtwarzaczu stockowego androida, nagrywam tez stockowym aparatem w jakosci bardzo dobrej.
Dodatkowo ten sam film nagrany przez SGS2 streamuje do komputera plynnie (ok 21mbps, czasem skacze nawet 37mps czyli podobnie jak plik Note'a streamowany na tv)...
Innymi slowy i tel i tv i router i komp maja wystarczajaca przeplywnosc aby obsluzyc plik fHD o przeplywnosci ok 14mbps (czyli taki jak kreci Note 2 i SGS2) ale z jakiegos powodu te nagrane przez SGS2 do tv wysyla wolniej.

Druga dziwna sprawa...
Niektore filmy nagrane przez SGS2 telewizor C650 odtwarza z bledem o nieobslugiwanym kodeku (na innym samsungu przy tych samych plikach jest blad 60 klatek), dziwne jest to, ze w samym tel zadnych ustawien nie zmieniam, moge doslownie nagrac kilka filmikow pod rzad i np 1 z nich nie bedzie odtworzony.

Jakies pomysly na rozwiazanie tych problemow?
 
Ostatnia edycja:
Do góry