ue48j5500 zawisł na Kreatorze

nike-on

New member
Hej,

Przychodzę w poszukiwaniu pomocy.
Miałem problemy aby mój telewizor połączył się do Wifi - każdy tutorial mówi, aby przywrócić TV do ustawień domyślnych z poziomu MENU -> Support -> Self Diagnosis -> Reset.

Co też tak zrobiłem. Podałem PIN i telewizor się przywrócił do ustawień domyślnych.
Przywitał mnie ładny ekran powitalny, no i przystąpiłem do wykonywania poleceń z ekranu czyli typowy Wizard.

Koków jest 5.
I nie wiem dlaczego, ale TV zawisł na kroku 4, w którym mam wybrać w jakim trybie ma działać TV
- Antena
- Dekoder
- Tylko ekran

Wybieram dekoder i wpinam go w HDMI 1 i klikam OK na pilocie i ekran się "zamraża" nic się nie dzieje.
- zdjęcie ekranu TV - krystian . lewobrzeze . pl/P_20220815_192751.jpg

Nie reaguje na inne polecenia z pilota czy też z guzika na plecach TV.
Reaguje jedynie na POWER z pilota.
Mogę go wyłączyć i włączyć.

Po wyłączeniu i ponownym włączeniu odrazu pojawia się Wizard na kroku 4, w którym mam wybrać j.w.
Nie mogę tego przejść, ani anulować, ani.. nic.

- Wyłączałem TV kompletnie z prądu na 24 godz. - bez efektu.
- Próbowałem przepinać dekoder pomiędzy wszystkie porty HDMI, (bo sobie myślę) może czeka na sygnał z portu - bez efektu.
- Próbowałem wejść w menu serwisowe (kombinacja INFO -> MENU -> MUTE -> POWER) nic się nie dzieje. Pojawia się Wizard na zakończonym kroku - nawet po odczekaniu 1-2 godz. nic się nie pojawia.

Jest jakiś sposób na pominięcie tegoż Wizarda?
Albo wykonanie hard factory reset bez wchodzenia do SERVICE MENU
- tajny kod, albo
..jakoś z poziomu Pendrive USB na którym musi być jakiś PLIK z magiczną składnią.

Pomóżcie, bo już tracę cierpliwość.
Telewizor jest sprawny, a nie można go używać przez ten Wizard,którego nie da się ukończyć.
 

nike-on

New member
Za pomocą kombinacji klawiszy: (TV off) Info + Menu + Mute + Power
Zauważyłem, że TV otworzył na "świat" swoje API na porcie 8001 - troche się tu da, ale nie znalazłem nigdzie metody na wysłanie REQUEST'a do Factory Reset.

Szukając dalej znalazłem metodę na HARD RESET z poziomu płyty głównej odcinając komunikację do EEPROM na zasadzie zwarcia na dwóch stykach płyty głównej dla komunikacji EEPROMu ze styku VCC do GND lub SDA.
Telewizor faktycznie reagował, restartował się sam nawet, ale ciągle wracał do stanu kreatora, którego nie daje się ukończyć.

Wkurzyłem się i zamówiłem z allegro nową płytę główną (zdemontowaną z TV ze stanów magazynowych z 2015 roku) o modelu wyższym dla serii J - wedle opisów kompatybilna. Koszt 250 zł

Na angielskich forach mówią, że to zapętlenie lub określają to jako BRICKED.
Mam nadzieję, że nowa płyta przypasuje i TV znowu stanie się używalny. :)
A przy okazji mały HARDWARE Upgrade :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry