UE46F6800 problemy.

aureum

New member
Witam wszystkich,

Mam pewne problemy z wyzej wymienionym TV i moze tez ktos posiada taki LED i u niego jest to samo.

A wiec:

1) Zawiesza sie Pilot Touch Pad, przestaja dzialac jakies funkcje i po chwili TV sie wylacza (przynajmniej 2 razy dziennie)

2) Tv sam sie wylacza (przez touch pada?) lub po podlaczeniu dysku twardego.

3) Moge sterowac decoder UPC ale jak go wylacze pilotem samsunga to juz go nie wlacze, tak ma byc? Do tego czasem moge wybrac nim kanal a czasem niestety nie.

4) Ciagle mnie rozlacza z wifi, apki sie zawieszaja, jedynie You Tube dziala w miare ok.

TV ma najnowszy firmware 1020...

Ktos ma podobnie czy reklamowac (TV ma 1 miesiac) telewizor?

Dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam!
Tomek.
 

tdx

New member
Bez reklam
1) reset serwisowy info w faq
2) patrz punk 1
3) podaj model
4) jaki router jakie szyfrowanie jakie hasło (znaki/cyfry?)
 

aureum

New member
1) reset serwisowy info w faq
2) patrz punk 1
3) podaj model
4) jaki router jakie szyfrowanie jakie hasło (znaki/cyfry?)

1) W FAQ brakuje zdjec akurat do resetu. Czy strace gwarancje jesli wejde w tryb serwisowy? Sa gdzies foty jak zrobic reset?

3) UPC Mediabox HD Digital Video Recorder - Nie moge zajrzec na tyl bo w tej chwili za gleboko siedzi w szafce i wszystko musialbym wyciagac. W tej chwili udalo mi sie skonfigurowac zeby decoder wylaczal sie razem z TV ale wlaczac dalej musze pilotem od UPC. Ustawienie poborem mocy decodera nie ma wplywau na to, ze nie chce sie wlaczac pilotem samsunga.

4) Model TP link TL-WR1042ND, Haslo sklada sie tylko z malych liter a szyfrowanie to WPA2/PSK encrypted AES

Pozdrawiam!
Tomek
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
1) nie tracisz, jak wejdzesz w menu serwisowe po prostu 3 razy wciśnij OK (z 1 s przerwami) na pilocie nic nie ruszając strzałkami lub innymi przyciskami.
TV sam się zresetuje i będzie jak z pudełka.

3. próbowałeś power stb czy działa by wyłączyć na pilocie smarttouch?

4. Sprawdź moc sygnału np aplikacja na androida wifi analizer jeśli duzo sieci się nakłada zmień kanał. jesli nadal się rozłącza, zmień hasło na np liczbowe
 

aureum

New member
Czesc TDX,

1) OK, ale dlaczego reset pomoze? Jak wyjalem go z pudelka przy pierwszym starcie pokazal video pokazowe (ktore pojawia sie tylko przy pierwszym uruchomieniu), wiec zakladam, ze to pierwsze uruchomienie. Pogrzebalem ostro w necie i widz, ze samsungi tak maja bo jakies zle kondensatory sa zamonowane (zaluje ze wczesniej az tak nie szukalem info o tym tv). Zrobie ten reset ale szanse jak czytam sa znikome ze przestanie sie wylaczac :(

2) Uzywam tylko smart touch'a. Przyciskiem STB wylaczam decoder ale juz go nie wlacze. Wtedy tylko pilot UPC zostaje. Nie chce uzywac drugiego "pelnego" pilota samsunga.

4) Sprawdzilem tel s3 sygnal, wyglada ok. Predkosc wychodzi 32 Mbita wiec jest ok. W sumie i tak wiekszosc aplikacji sie zawiesza albo dzialaja tak mulasto, ze pal licho to wifi... Moj tel jest 10x szybszy od tego TV wiec smart tv to to nie jest :/ Porazka marketingowa na ktora o dziwo dalem sie nabrac...

Mam WiFi dongle do swojej s3 i dziala praktycznie bez lagow, jak lacze sie z tel przez screen mirroring to jak wlacze film to glos jest szybciej niz obraz.. czegos takiego nie ma na dongle.. porazka totalna...

ehhh..

Pozdrawiam!
Tomek.
 

tdx

New member
Bez reklam
Pisze co moze pomoc i pisze bo zazwyczaj pomaga...
Jak nie chces sie bawic oddaj na serwis...

Dodatkowo powinienes sprawdzic jak jest po lanie iraz uustawic inne dnsy ale zaczal bym od resetu...

Rozumiem ze mozesz po prostu chciec sie wyzalic na tv. Ja proponuje rozwiazanie a przynajmniej diagnostyke nie chcesz ok... oddaj na serwis
wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 
Ostatnia edycja:

aureum

New member
Ok, ok... Troche sie wyzalilem ale niestety sporo problemow ma ten TV i nie dziala zbyt pieknie.

Dzis rano zrobilem reset serwisowy i po poludniu znow smart touch przestal dzialac i po chwili tv sie wylaczyl :(

Wifi wywalilo tylko 1 raz (zmienilem haslo na cyfry)

w sumie to tylko te wylaczenia doprowadzaja mnie do pasji, pal licho te sterowanie decodera UPC raz dziala raz nie.

Zadzwonilem do samsunga i jutro maja sie polaczyc zdalnie z TV i zobaczyc dlaczego sie wylacza ;]
 
Do góry