UE46F6770 kupno dysku zewnętrznego jaki ?

psiaja

Member
cześć
Mam ten sam TV i używam do niego dysku Transcend 1TB 25A3K na USB 3 (chodź to nie ma znaczenia). Wszystko działa w najlepszym porządku..
O obrazie nie wypowiem się, ponieważ jest to moje jedyne zewn źródło danych (jeszcze bez z kompa nic nie odtwarzałem) a co do max wielkości HDD to zgaduję iż jest to 2BG, ponieważ komputery swego czasu też miały takie ograniczenie (chodź tu może być deko inaczej - niech ktoś to potwierdzi)
 

jarjar82

New member
Nie ma to wpływu na obraz ...jeśli coś będzie nie tak, film Ci się przytnie lub w ogóle nie pójdzie....to jest tak jak z mitem lepszego obrazu na drogich kablach HDMI ;) Dostępne dyski maja wystarczająca prędkość obrotową i samo złącze USB 2.0 spokojnie poradzi sobie z "produkcjami HD".

Ja w celach filmowych ..zakupiłem pendrive 32 GB USB 3 ...samo zgrywanie filmów przebiega całkiem szybko ( jakieś 50% szybciej od dotychczasowych paluszków) ...mimo że w laptopie jest USB 2.0 ;)
 

INTseed

New member
No niby tak ale mi skacze obraz po sieci przy opcji najlepsza jakość.
Więc tak jakby sieć 100MB nie wyrabiała.
Zobacze jeszcze ten pendrive bo pewnie tańszy jest :)
 

Lukassuss

New member
Witam,

Mam pewien problem w temacie - kupiłem niedawno ten tv (Samsung 46F6770) a do niego kupiłem dysk WD Elements 1 TB.

Dysk podpięty, tv go najpierw sprawdził, potem sformatował po swojemu i na koniec wyświetlił się komunikat "funkcja timeshift i nagrywanie jest dostępna".

Niestety ale nie wiem jak te funkcje włączyć. Na pilocie nie ma przycisku nagrywania, jest tylko na wirtualnym - ale jego wciśnięcie nie daje żadnego efektu, w instrukcji napisali że timeshift uruchamia się "strzałeczką play" ale też nie działa. Wciskanie tych przycisków nie daje żadnego efektu.

Mam UPC i dekoder bez HDD podłaczony przez HDMI do portu oznaczonego HDMI STB. Poprzez przewodnik też nie ma opcji nagrania.

Co robię nie tak?
 

Lukassuss

New member
A no to super :-(

Czyli podłączenie karty CI+ zamiast dekodera też nic nie da?

Jestem laikiem - jak trzeba by podłaczyć sygnał żeby dało się coś nagrywac na ten HDD?
 

tdx

New member
Bez reklam
to właśnie da :)
musisz tylko doprowadzić sygnał do swojego TV nie przez HDMI tylko przez koncentryka wtedy zadziałają wewnętrzne tunery w TV i nagrywanie będzie możliwe
 

Lukassuss

New member
Aha - czyli koncentryk bezpośrednio w TV (ma takie wejście) i karta CI+ zamiast dekodera - wtedy idzie przez wbudowany w tv tuner i da się nagrywać - dobrze zrozumiałem ?

Dzięki za odpowiedź, muszę teraz w takim razie powalczyć z UPC o moduł bo mam jeszcze z rok lojalki na dekoder...
 

skorup84

New member
Potwierdzam, posiadam UE46F6670 i do tego dysk WD My Passport ultra 1TB, po przesiadce z Kaona na MediaModuł CI+ działa nagrywanie i timeshift, u mnie wymiana dekodera na CI+ wiązała się z podpisaniem nowej umowy na ciut wyższą kwotę ale w moim przypadku warto było:)
 
Do góry