UE46F6640 - problem z pilotem smart touch

dawwwid

New member
Witam,

Od jakiegoś miesiąca jestem posiadaczem telewizora samsung ue46f6640 do którego w zestawie dodany był pilot smart touch, cały czas używam tego pilota zamiast standardowego i cały czas wszystko działało ok, jednak od pewnego czasu pilot nie reaguje na przycisk power ( czy to przy włączaniu czy wyłączaniu ) jednak nie jest to regułą, czasami działa normalnie, zauważyłem jedną przypadłość, że jak tv jest długo włączony lub wyłączony to wtedy nie działa, a jak pochodzi chwilkę to jestem w stanie go wyłączyć i włączyć ponownie przyciskiem power. Reszta klawiszy i panel dotykowy działają bez problemu. Standardowy pilot działa bez zarzutu.
 

tdx

New member
Bez reklam
sprawdz na tel z aparatem czy smart touch naciskając powera emituje światło :)
będziesz wiedział czy to nie przycisk jest spaprany :)
 

dawwwid

New member
Przy pierwszym kliknięciu zapaliła się dioda, a potem już cisza, pozostałe klawisze w ogóle nie świeciły, jednak wpadłem na tak banalny pomysł jak wyciągnięcie baterii i jakby nagle zaczęło działać, jednak widać świecącą diodę tylko przy klawiszu power (bądź tv) na innych nie mruga mimo że działają, a na standardowym pilocie święcą wszystkie diody patrząc przez aparat w tel.
 

tdx

New member
Bez reklam
Przy pierwszym kliknięciu zapaliła się dioda, a potem już cisza, pozostałe klawisze w ogóle nie świeciły, jednak wpadłem na tak banalny pomysł jak wyciągnięcie baterii i jakby nagle zaczęło działać, jednak widać świecącą diodę tylko przy klawiszu power (bądź tv) na innych nie mruga mimo że działają, a na standardowym pilocie święcą wszystkie diody patrząc przez aparat w tel.

W tym pilocie tylko power i STB jest na podczerwień, sprawdź baterie sprawdź przycisk jak pilot się zacina to oddaj go na serwis :D
 
Do góry